Joukkuelajien Kevätale - Säästä vähintään 50%

EM-kisat 2024 Otteluohjelma

Lukuaika: 3 min

Jos haluat täyden katsauksen EM-kisojen otteluista, Unisport on täällä auttamassa! Löydä täydellinen opas kisojen aikatauluista, mukaan lukien kuka pelaa milloin ja missä. Tutustu oppaaseen ja valmistaudu kisoihin täällä!

Valmistaudu ensi kesän EM-kisoihin Saksassa lukaisemalla tämä yleiskatsaus kaikista turnauksen otteluista – aina Münchenin avausottelusta finaaliin Berliinissä

EM-2024 Lohkovaihe

EM-2024 - Lohko A

  • Saksa
  • Skotlanti
  • Unkari
  • Sveitsi

Lohko A - Ohjelma

  • 14. kesäkuuta, 21.00 CET (München): Saksa vs Skotlanti
  • 15. kesäkuuta klo 15.00 CET (Köln): Unkari vs Sveitsi
  • 19. kesäkuuta klo 18.00 CET (Stuttgart): Saksa vs Unkari
  • 19. kesäkuuta klo 21.00 CET (Köln): Skotlanti vs Sveitsi
  • 23. kesäkuuta klo 21.00 CET (Frankfurt): Sveitsi vs Saksa
  • 23. kesäkuuta, 21.00 CET (Stuttgart): Skotlanti vs Unkari

EM 2024 - Lohko B

  • Espanja
  • Kroatia
  • Italia
  • Albania

Lohko B - Ohjelma

  • 15. kesäkuuta, 18.00 CET (Berliini): Espanja vs Kroatia
  • 15. kesäkuuta klo 21.00 CET (Dortmund): Italia vs Albania
  • 19. kesäkuuta klo 15.00 CET (Hamburg): Kroatia vs Albania
  • 20. kesäkuuta, 21.00 CET (Gelsenkirchen): Espanja vs Italia
  • 24. kesäkuuta, 21.00 CET (Leipzig): Kroatia vs Italia
  • 24. kesäkuuta klo 21.00 CET (Düsseldorf): Albania vs Espanja

EM 2024 - Lohko C

  • Slovenia
  • Tanska
  • Serbia
  • Englanti

Lohko C - Ohjelma

  • 16. kesäkuuta, 18.00 CET (Stuttgart): Slovenia vs Tanska
  • 16. kesäkuuta klo 21.00 CET (Gelsenkirchen): Serbia vs Englanti
  • 20. kesäkuuta klo 15.00 CET (München): Slovenia vs Serbia
  • 20. kesäkuuta, 18.00 CET (Frankfurt): Tanska vs Englanti
  • 25. kesäkuuta klo 21.00 CET (Köln): Englanti vs Slovenia
  • 25. kesäkuuta, 21.00 CET (München): Tanska vs Serbia

EM 2024 - Lohko D

  • Pudotuspelien voittaja A
  • Alankomaat
  • Itävalta
  • Ranska

Lohko D - Ohjelma

  • 16. kesäkuuta klo 15.00 CET (Hamburg): Pudotuspelien voittaja A vs Hollanti
  • 17. kesäkuuta klo 21.00 CET (Düsseldorf): Itävalta vs. Ranska
  • 21. kesäkuuta klo 18.00 CET (Berliini): Pudotuspelien voittaja A vastaan Itävalta
  • 21. kesäkuuta klo 21.00 CET (Leipzig): Alankomaat vs. Ranska
  • 25. kesäkuuta, 18.00 CET (Berliini): Alankomaat vs Itävalta
  • 25. kesäkuuta klo 18.00 CET (Dortmund): Ranska vs. pudotuspelien voittaja

EM 2024 - Lohko E

  • Belgia
  • Slovakia
  • Romania
  • Pudotuspelien voittaja B

Lohko E - Ohjelma

  • 17. kesäkuuta klo 15.00 CET (München): Romania vs. pudotuspelien voittaja B
  • 17. kesäkuuta, 18.00 CET (Frankfurt): Belgia vs Slovakia
  • 21. kesäkuuta klo 15.00 CET (Düsseldorf): Slovakia vs. pudotuspelien voittaja B
  • 22. kesäkuuta klo 21.00 CET (Köln): Belgia vs Romania
  • 26. kesäkuuta, 18.00 CET (Frankfurt): Slovakia vs Romania
  • 26. kesäkuuta klo 18.00 CET (Stuttgart): Pudotuspelien voittaja B vastaan Belgia

EM 2024 - Lohko F

  • Turkki
  • Pudotuspelien voittaja C
  • Portugali
  • Tšekki

Lohko F - Ohjelma

  • 18. kesäkuuta klo 18.00 CET (Dortmund): turkki vs. pudotuspelien voittaja C
  • 18. kesäkuuta klo 21.00 CET (Leipzig): Portugali vs. Tšekki
  • 22. kesäkuuta klo 15.00 CET (Hamburg): Pudotuspelien voittaja C vastaan Tšekki
  • 22. kesäkuuta klo 18.00 CET (Dortmund): Turkki vs Portugali
  • 26. kesäkuuta klo 21.00 CET (Hamburg): Tšekki vs Turkki
  • 26. kesäkuuta, 21.00 CET (Gelsenkirchen): Pudotuspelien voittaja C vastaan Portugali

EM 2024 Jatkopelit

  • 1 ottelu - 29. kesäkuuta klo 18.00 CET (Berliini): Ryhmän A kakkonen vs. ryhmän B kakkonen
  • 2 ottelu 2 - 29. kesäkuuta - 21.00 CET (Dortmund): Ryhmän A voittaja vs. ryhmän C kakkonen
  • 3 ottelu – 30. kesäkuuta klo 18.00 CET (Gelsenkirchen): Ryhmän C voittaja vs. ryhmän D/E/F 3. sija
  • 4 ottelu - 30. kesäkuuta klo 18.00 CET (Köln): Ryhmän B voittaja vs. ryhmän A/D/E/F 3. sija
  • 5 ottelu - 1. heinäkuuta klo 18.00 CET (Düsseldorf): D-ryhmän toinen vs. ryhmän E kakkonen
  • 6 ottelu. - 1. heinäkuuta klo 21.00 CET (Frankfurt): Ryhmän F voittaja vs. ryhmän A/B/C 3. sija
  • 7 ottelu. - 2. heinäkuuta klo 18.00 CET (München): Ryhmän E voittaja vs. ryhmän A/B/C/D 3. sija
  • 8 ottelu. - 2. heinäkuuta klo 21.00 CET (Leipzig): Ryhmän D voittaja vs. ryhmän F kakkonen

EM 2024 Puolivälierät

  • 1 ottelu - 5. heinäkuuta, 18:00 CET (Stuttgart): R16-ottelun 4 voittaja vs. R16-ottelun 2 voittaja
  • 2 ottelu - 5. heinäkuuta, 21:00 CET (Hamburg): R16-ottelun 6 voittaja vs. R16-ottelun 5 voittaja
  • 3 ottelu - 6. heinäkuuta, 18:00 CET (Düsselforf): R16-ottelun 3 voittaja vs. R16-ottelun 1 voittaja
  • 4 ottelu - 6. heinäkuuta, 21:00 CET (Berliini): R16-ottelun 7 voittaja vs. R16-ottelun 8 voittaja

EM 2024 Semifinaalit

  • SF 1 - 9. heinäkuuta, 21:00 CET (München): QF 1 voittaja vs. QF 2 voittaja
  • SF 2 - 10. heinäkuuta, 21:00 CET (Dortmund): QF 3 voittaja vs. QF 4 voittaja

EM 2024 Finaali!

  • >Finaali, 14. heinäkuuta, 21:00 CET (Berliini): SF 1:n voittaja vs. SF 2:n voittaja

Lisää tietoa tulevista EM-kisoista

Jos haluat lukea lisää EM-2024 turnausesta niin olemme tehneet kisoihin myös kattavan yleisoppaan