Nike esittelee kauden 2017/18 3. paidat kolmelle isolle brittiseuralle

12.09.2017

Kirjoittanut: Timo

Nike on jo luonut 3. paidat viidelle brändin isoista seuroista. Nyt amerikkalaisjätti esittelee kolme lisää: Tutustu Chelsean, Manchester Cityn ja Tottenhamin 3. paitoihin.

Olemme jo nähneet sen Paris Saint-Germainin, Interin, AS Roman, Atletico Madridin FC Barcelonan paidoissa. Niken maastoutuva design on vallanut Swooshin 3. paidat ja kimaltava malli dominoi myös Niken kolmea isoa englantilaisseuraa, joiden paitoja tullaan näkemään enimmäkseen Mestarien liigassa.

Jatkuu alla.

Chelsea 2017/18 3. paita sisältää geometrisen maastokuvioisen designin, joka nähdään antrasiitin värisenä ja jota täydentää valkoiset ja kirkkaansiniset yksityiskohdat, erityisesti Swoosh-logo rinnassa oikealla ja ohut raita kummassakin hihassa. Uusi Chelsean paita saattaa olla siistein kaikista Niken 3. paidoista sen ollessa erittäin hienostunut mutta samaan aikaan rohkea uudessa camo-designissaan. Tulee olemaan hienoa nähdä Eden Hazard vauhdissa tämä päällä!

Oletko Blues-fani? Hanki oma Chelsea-paitasi täältä.

Kandidaatti Niken raikkaimmaksi 3. paidaksi on Manchester City 2017/18 3. paita, joka myös perustuu camo-designiin. Paita näyttäytyy Citizensille mielenkiintoisessa väriyhdistelmässä, jossa yhdistyy tummanvihreä ja seuran perinteinen taivaansininen. Pääväri on nimeltään ''Outdoor Green' ja tämä pohja on paritettu 'Field Blue' sinisen sävyillä, joka tuo paitaan Cityn historiallista perintöä. Voittava värikombinaatio, joka tarjoaa paidalle komean ulkonäön. Kukapa ei haluaisi pelata tämä päällä?

Jos olet Manchester City-fani, voit saada oman Citizen-paitasi täältä.

Aloitimme Lontoosta ja Englannin pääkaupunkiin tulemme myös lopettamaan kiertueen Niken 3. paitojen osalta. Tottenham 2017/18 3. paita sisältää tummanvioletin sävyn, jonka mukana on myös keltaisia yksityiskohtia seuran logossa, joka on kuvioitu kilven sisään. Keltaista on myös Niken ja sponsorilogossa sekä ohuessa hihaa pitkin kulkevassa raidassa. On helppo olla Niken tämän vuoden 3. paitojen designin fani, mutta en ole ihan varma Spursin paidan värimaailmasta. Se on eittämättä rohkea ja erilainen valinta verrattuna seuran koti- ja vieraspaitoihin, mutta ehkä siihen pitää vaan hiljalleen tottua. Oletteko samaa mieltä?

Anna tukesi Kanelle ja kumppaneille tällä kaudella ja hanki oma Spurs-paitasi täältä.