Uutta lookia Atletico Madridille

25.07.2017

Kirjoittanut: Timo Priha

Nike on juuri esitellyt upouuden Atletico Madridin koti- ja vieraspaidan kaudelle 2017/18 ja ne tarjoavat seuralle modernin lookin. Erityisesti kotipaidassa on nähtävissä jotain täysin erilaista kun ikonista designia on muokattu erittäin hienolla tavalla!

Diego Simeonen intohimon siivittämänä Atletico Madrid on jälleen valmiina uuteen yritykseen La Ligan valloittamisen kanssa ja menestystä hamutaan myös Mestareiden liigassa. Atletico Madrid ei tosin voi siirtokiellon vuoksi rekisteröidä uusia pelaajia ennen vuotta 2018, mutta Los Colchoneros sai pidettyä elintärkeän Antoine Griezmannin riveissään lukuisista siirtohuhuista huolimatta. Tämä pitänee seuran pokaalihaaveet elossa tulevalle kaudelle.

Jatkuu alapuolella.

Uusi Atlético Madrid kotipaita tuo rohkean twistin ikoniseen designiin kun paitaan on sisällytetty diagonaaliset "leikkuri"raidat punaisissa ja valkoisissa. Raidat löytyvät myös paidan takaa kun taas muut osat paidasta, kuten hihat, ovat täysin punaisia.

Nike yhdistelee punaista ja valkoista Atleticon paidassa laivastohenkisellä otteella kun seuran logoon on tuotu sinistä varjostusta. Swoosh-logo on tehty siniseksi kuten myös raidat jotka kulkevat sivuilla sekä paidan kauluksessa. Lisättynä yksityiskohtana Atlético Madridin kotipaidassa on seuran uusi logo ja vastaavasti Espanjan lippu on aseteltu paidan kauluksen sisään.

Uusi Atletico Madrid 2017/18 vieraspaita on pääosin keltainen muutamilla sinisillä liäsyksillä, aivan kuten suositussa kauden 2013/14 vieraspaidassa. Ja kuten kotipaidassa, yksi merkittävimmistä muutoksista on ehdottomasti seuran uusi logo. Espanjan lipun löytää myös tässä paidassa niskan takaa.

Pysy kuulolla 1. elokuuta jolloin voit hankkia uudet Atletico Madridin koti- ja vieraspaidat Unisportista.