Nyökkäys menneisyydelle | Tapaa uusi Manchester United 3. paita

21.07.2017

Kirjoittanut: Timo

Viime vuonna adidas kutsui faneja suunnittelemaan designia Manchester Unitedin 2017/18 3. paidalle. Ja nyt brändi on valmiina esittelemään lopputuotoksen. Kaikki Red Devils-fanaatikot, pysykää mukana ja katsastakaa paita täällä!

Palaaminen mestaruustaisteluun ja pärjääminen Mestareiden liigassa ovat varmasti isoimpien tavoitteiden joukossa Manchester Unitedille tällä kaudella. Ja kun joukkue näyttää entistä vahvemmalta peli peliltä, ei tavoitteiden pitäisi olla yliampuvia. Varsinkin Romelu Lukakun tulon myötä tiedossa voi olla vielä isoja singeerauksia odottamassa ennen kauden alkua. Pokaalijahti jatkuu uudessa adidaksen 3. paidassa. Paita, joka on seuran fanien loppututotos!

Jatkuu alhaalla.

Manchester United 2017/18 3. paita on pääasiassa harmaanvärinen ja sisältää hienostuneet graafiset elementit, jotka seuran kannattajat ovat itse luoneet. Graafinen printti Manchester United 17/18 3 .paidan alaosassa näyttää United Trinity Statue -patsaan, jonka löytää Old Traffordin ulkopuolelta. Kunnianosoituksena historialliselle vuoden 1968 Eurooppa Cup-voitolle, se jäljittelee seuran kuuluissa trioa; George Best, Denis Law ja Sir Bobby Charlton. Voit myös huomata patsaan Sir Matt Busbysta, joka valmensi joukkuetta. Manchester United 3. paidassa on myös harmaa kaulus ja harmaat hihansuut kun taas adidaksen logo ja olkapään raidat ovat vaaleita.

Manchester United 3. paita kaudelle 2017/18 on saatavilla jo tänään. Osoita tukesi seuralle ja tilaa omasi täältä.