PUMA julkaisee uuden Dortmund pelipaidan

12.07.2017

Kirjoittanut: Eero

Auringonlasku Dortmundissa - se tarkoittaa tänään uuden PUMA ‘Step out’ peliasun julkaisemista fanaatisille saksalaisille. Borussia Dormundin ja seuran fanien peloton luonne tavoitettu.

Tänään on ollut suuri päivä PUMA:lle, joka on esitellyt yhteensä 23 paitaa seitsemällä eri aikavyöhykkeellä. Konsepti oli luoda peliasujen sarja, joka on tyylikkään puhdas ja voimakas. Tämä yhdisti mustan ja pelottavan pohjan, jonka päälle on laitettu uniikit yksityiskohdat, jotka saavat inspiraationsa joko seuran kaupungista tai stadionista. Rakkaus joukkuetta kohtaan ja ylpeys pelata seuran väreissä tulee näin seuraamaan Dormundia, kun he pelaavat vieraspelinsä Mestarien liigassa ja pukiessaan uudet PUMA:n pelipaidat.

Jatkuu alempana.