Unisport Tastemaker: 21 Tastemakeria pääsi kokeilemaan ammattilaisen elämää Nike Peak Ready Packin parissa.

08.12.2023

Kirjoittanut: Mitja

Katso mitä tapahtui, kun päätimme unohtumattoman päivän Farum Parkissa Niken ja FC Nordsjællandin kanssa! Lue lisää siitä, kuinka 21 Unisport Tastemakeria astui FC Nordsjællandin ammattilaisten kenkiin. Lue lisää ainutaatuisesta kokemuksesta alempaa.

21 onnekasta Unisport Tastemakeria Tanskasta valittiin osaksi Unisport Tastemaker -joukkuetta viettämään uskomaton päivä Unisportin Niken ja FC Nordsjællandin kanssa. Päivä keskittyi siihen, miltä tuntuu olla FC Nordsjællandin ammattilainen, sekä Niken uusimpien varusteiden testaamiseen. Todella ainutlaatuinen kokemus 21 Unisport Tastemakerille, joilla oli päivä, jota he eivät koskaan unohda! ​

Haluatko sinäkin olla osa tällaisia ​​kokemuksia? Hae mukaan ja lue lisää Tastemaker -ohjelmasta täältä!

Varustautuminen: Nike Peak Ready Pack

Suhina alkoi, kun jäsenemme saapuivat Farum Parkiin, FC Nordsjællandin kotikentälle, uutta ja sähköistävää Nike Peak Ready Packia odottamaan – ja tarkemmin sanottuna Nike Phantom Luna ja Nike Tiempo Legend 10 kenkiä. Tastemakerimme saivat pukeutua ja testata uusimmat Nike Winter Warrior -vaatteet, jotka pitivät osallistujat lämpiminä, vaikka lämpötila oli kylmä.

Intohimo peliin: Aamiainen ja viisauksia Flemming Pedersenin kanssa

Matka suuruuteen alkoi runsaalla aamiaisella ja inspiroivalla istunnolla, jota johti Flemming Pedersen, FC Nordsjællandin entinen päävalmentaja. Hän jakoi näkemyksiä motivaation löytämisestä uudelleen ja pelaajan intohimon taustalla olevista voimista, mikä antoi hienon sävyn poikkeukselliselle päivälle..

Katso alta muutama kuva päivästä ja lue lisää tapahtumasta alta!!

Kentällä: rajojen testaaminen FC Nordsjællandin valmentajien kanssa Motivaation ollessa huipussaan, jäsenemme valmistautuivat ja osuivat kentälle. Testattaessa uusien saappaiden rajoja, FC Nordsjællandin taitavien valmentajien ohjauksessa, harjoitukset keskittyivät kosketukseen ja tarkkuuteen, koska kengät olivat Nike Phantom Luna ja Nike Tiempo Legend 10 uudesta Nike Peak Ready Packista.

Voiton hetkiä: Väsynyt mutta onnellinen

Kaksi tuntia myöhemmin jäsenemme poistuivat kentältä uupuneena ja onellisena. Uupunut? Ehdottomasti. Onnellinen? Epäilemättä. Hymyt heidän kasvoillaan olivat täydellinen osoitus hyvin vietetystä päivästä – rajojen ylittäminen ja pelin todellisen hengen kokeminen.

Valtava huuto Flemming Pedersenille viisautensa jakamisesta ja FC Nordsjællandin valmentajille siitä, että he ovat tehneet tästä päivästä jalkapallon huippuluokan mestarikurssin.

Pysy kuulolla saadaksesi lisää peliä muuttavia kokemuksia. Unisportilla emme myy vain varusteita; luomme hetkiä, jotka kohottavat intohimoasi, ja teemme jalkapallounelmista totta

Hae mukaan Unisportin Tastemakeriksi täältä - kirjaudu tilillesi ja Tastemaker osion pitäisi näkyä sivulla vasemmalla puolella!

Mikä on Unisport Tastemaker?

Unisport Tastemaker -ohjelman avulla pelaajat ympäri maailmaa voivat ilmoittautua mieleenpainuviin tilaisuuksiin, kuten ainutlaatuisiin jalkapallokokemuksiin tai uusimpien jalkapallovarusteiden testaamiseen. Pyydämme vastineeksi vain luomaan aiheesta sisältöä sosiaalisessa mediassa tai jakamaan rehellisiä mielipiteitä testatusta tuotteesta..

Jokainen voi ilmoittautua Unisport Tastemakeriksi - ja ehkä sinut valitaan seuraavaan Unisport Tastemaker -tapahtumaamme. Voit olla onnekas ja voittaa lippuja jalkapallo-otteluun, testata uusimpia tuotteita tai ehkä jopa voittaa jalkapallokenkien koko kauden sponsoroinnin.

Lue lisää ja hae mukaan täältä.

JayMike kertoo vielä aiheesta lisää alempana videon muodossa!