Manchester City | kauden 2023/24 kotipaita on täällä

19.05.2023

Kirjoittanut: Mitja

Tervetuloa takaisin Ashton New Roadille, kotiin, joka ilmentää Manchesterin henkeä. Vuonna 2003 Manchester City aloitti matkan, joka määritteli heidän identiteettinsä uudelleen ja muokkasi heidän tulevaisuuttaan. Jättäessään taakseen historiallisen kotinsa Maine Roadilla, he löysivät uuden asuinpaikan kolmen ja puolen mailin päässä, Etihad Stadiumin. Paljastamalla 2023/24 kotipaidan Manchester City osoittaa kunnioitusta ikoniselle stadionilleen ja sen seinien sisälle luoduille lukemattomille muistoille. Lue siitä täältä!

Tilaa uusi Man Cityn kotipaita täältä!

Manchesterin koti

Uusi kotipaita juhlistaa Ashton New Roadia ja Etihad Stadiumia, Manchester Cityn sydäntä. Tämä paita on saanut inspiraationsa Etihadin avauskauden aikana käytetystä paidasta, ja se on osoitus seuran rikkaasta historiasta ja kestävästä perinnöstä. Paidan grafiikat ovat peräisin stadionin ikonisista piirteistä, mikä herättää ylpeyden ja yhteen kuulumisen tunnetta kaikille, jotka kutsuvat paikkaa kodiksi. Suunnitteluun sisällytetyt yksityiskohdat merkitsevät City at the Etihadin 20-vuotisjuhlavuotta.

Kauden 2023/24 Home Kitin julkistaminen on merkittävä virstanpylväs Manchester Citylle. Se ei ainoastaan ​​kunnioita heidän ikonista stadioniaan, Etihadia, vaan myös kiteyttää seuran ja sen kannattajien hengen ja intohimon. Stadionin ominaisuuksien inspiroima grafiikka ja Etihadin 20-vuotisjuhlapäivän suunnitteluelementit luovat syvän yhteyden joukkueen, fanien ja paikan välille, jota he kaikki kutsuvat kodiksi.

Pelaa valon nopeudella

Osana tätä julkaisua Manchester City esittelee Man City Authentic paidan, suorituskyvyn ja innovaation huipun. Tämä yhteistyössä PUMA:n kanssa kehitetty paita esittelee huippuluokan ULTRAWEAVE-teknologiaa. PUMA:n ULTRAWEAVE-kangas on kevyin koskaan luotu suorituskykyinen jersey, joka tarjoaa vertaansa vailla olevan mukavuuden ja liikkumisvapauden. Nykyaikaiselle urheilijalle suunniteltu Man City Authentic Jersey antaa pelaajille mahdollisuuden saavuttaa uusia korkeuksia ja pelata kevyellä nopeudella, mikä heijastaa dynaamista ja nopeatempoista jalkapallotyyliä, josta on tullut synonyymi Manchester Citylle.

Löydät uudet Man Cityn tuotteet täältä!