Uusi Liverpoolin kotipaita kaudelle 22/23 | “YNWA” löytyy paidan hihasta

19.05.2022

Kirjoittanut: Mitja

Menestyksekkään 21/22 kauden jälkeen Liverpool on nyt valmis 22/23 kauteen uudella kotipaidalla, joka juhlii seuran ja kaupungin solidaarisuutta. Ikoninen "YNWA" teksti hihassaan tämä paita erottuu varmasti joukosta.

Liverpool kotipaita 22/23

Liverpool on synonyymi biisille "You’ll Never Walk Alone". Kappaleesta on tullut osa seuran DNA:ta. Kotipaidalla 22/23 Nike on päättänyt käyttää hihassaan tätä legendaarista lausetta.. Kauluksessa on niskan puolella 97-logo - Hillsboroughissa henkensä menettäneiden 97 henkilön muistolle.

22/23 kotipaidassa on tummempi punainen sävy. Mittatilaustyönä tehty muotoilu antaa esteettisyydelle puhtaan ja viileän ilmeen paidalle. Tämä saa "Standard Chartered" -logon erottumaan hienosti - tämä on kyseisen sponsoroinnin viimeinen vuosi. Sama pätee hihan Expedia logoon.

Uutta YNWA-hihaista paitaa käyttävät Mo Salah, Sadio Mane ja Virgil van Dijk, kun he astuvat uuteen kauteen vähintäänkin FA Cupin puolustavana mestarina.

Tilaa Liverpoolin kotipaita ennen muita täältä!