Uusi Real Madridin kotipaita kaudelle 22/23 | 120 vuotta Los Blancosia

16.05.2022

Kirjoittanut: Mitja

Menestyksekäs 21/22-kausi alkaa olla takana ja Real Madrid on nyt valmis kaudelle 2022/2023 tällä uudella paidalla. Tämä paita ei ole tavallinen paita, tämä on Los Blancosin 120-vuotiaan Los Blancosin juhlapaita.

Real Madrid kotipaita 22/23

Real Madrid juhlii itseään pelkistetyllä ja tyylikkäällä uudella paidalla, jonka adidas on suunnitellut seuran pitkän ja kauniin historian kunniaksi. Paidan ikoninen kaulus on saanut inspiraationsa 90-luvulta ja 2000-luvun alusta. Kukapa ei muistaisi Real Madridin voittaneen UEFA:n Mestarien liigan vuonna 1998 tätä hyvin muistuttavassa paidassa. Tai kausi 2007-2008, jolloin Los Blancos voitti La Ligan samoilla purppuraisilla adidas-raidoilla hihoissa.

Pohjakankaalla kohokuvioitu 22/23-paita on tyylikäs mutta minimalistinen joka luo ajattoman ilmeen. "120 anos" teksti niskassa kertoo että tämä paita juhlistaa seuran hämmästyttävää tarinaa ja uskomaatomia suorituksia eri kilpailuissa. Rinnassa oleva Real Madrid -logo on kohokuvioitu paidan kankaaseen, mikä antaa sille retrohenkisen 90-luvun tunnelman.

Kuka tulee mieleen, kun ajattelet Real Madridin paitaa heidän 120-vuotisen historiansa läpi, Cristiano Ronaldo, Marcelon, Sergio Ramosi vai Modrić? Ja mitä voidaan odottaa Benzemalta ja Vinícius Júniorilta ensi kaudella tämän päällä? Emme malta odottaa!

Tilaa Real Madridin uusi kotipaita ennen muita täältä!