adidas esittelee uuden pelipaidan Ibrahimovicille ja kumppaneille.

23.07.2016

Kirjoittanut: Niilo Ranta

Manchester United on saanut kovia vahvistuksia tulevalle kaudelle. Nyt myös adidas on valmis punaisten paholaisten seuraavaan kauteen.

adidas on juuri julkaissut uuden Manchester United paidan, ja se todella erottuu muista viimeaikaisista paidoista. Paita on vähemmän yllättäen saanut inspiraationsa seuran historiasta. Aivan kuten kyseinen 2016/17 paita, myös seuran ensimmäisen pelipaidan design oli "kahtia jaettu". Ensimmäisen pelipaidan värit olivat kuitenkin vihreä ja keltainen, mutta kyllähän tämä kahden punaisen yhdistelmä toimii paljon paremmin.

Mourinhon, Ibrahimovicin, Mkhitrahyayaharayaharyanin (Mick) ja kesän muiden mahdollisten hankintojen myötä Manchester United on todella näyttänyt lihaksensa muille. Kesä on ollut selvä signaali siitä, että seura on tulossa takaisin isolla rytinällä. Mestareiden liigaan oikeuttava sija on minimitavoite, ja onkin mielenkiintoista nähdä, pystyykö uusi paita tuomaan vanhaa tuttua Manchester Unitedia takaisin Old Traffordille.

Osta uusi Manchester United paita täältä.

Voit lukea myös lisää Manchester Unitedin uudesta vieraspaidasta.