Nykypäivän Liverpool-fanin tulee hyväksyä tunteiden kuohunta siitä hetkestä lähtien, kun alat laulaa seuran tunnuslaulua "You'll never walk alone". New Balance on vihdoin saanut valmiiksi Liverpoolin uuden vieraspaidan, joka saa inspiraationsa seuran menestyksekkästä historiasta.

Uusi valkoinen vieraspaita tuo mukanaan monia hienoja muistoja seuran historiasta. Paidan uutta ulkonäköä voidaan kuvailla puhtaaksi sekä yksinkertaiseksi. Paidassa esiintyy myös punaisia yksityiskohtia, kuten kauluksen ympärillä, logossa sekä hihojen ympäri kulkevissa linjoissa. Kriitikot pitävät paitaa todennäköisesti tylsänä ja vaisuna, mutta Liverpool-fanit täällä toimistossa ovat täysin eri mieltä:

"Upea. Todella klassinen. Rakastan valkoista ulkonäköä. En malta odottaa näkeväni Sturridgen tekevän hänen perinteistä tanssiaan paita yllään. Tätä mieltä paidasta on asiakaspalvelussamme työskentelevä Malene, joka on edelleen hieman surullinen Gerrardin lähdön takia.

"Pidän erityisesti paidan valkoisesta väristä, punaisista linjoista hihojen ympärillä sekä punaisesta painatuksesta paidan takapuolella.", sanoo varastolla työskentelevä Alexander.

Liverpoolin uudelle vieraspaidalle satelee positiivisa kommentteja täältä Unisportin pääkonttorilta, mutta mitä mieltä sinä olet paidasta? Haluaisitko laulaa paita yllä "You'll never walk alone"?