St Pauli on todella erityinen jalkapalloseura. Vaikka joukkueen menestys ei ole ollut kummoinen viimeisten vuosien aikana, heillä on silti ehkä maailman uskollisimmat sekä kuuluisimmat kannattajat. Nämä fanit saavat nyt jotain uutta ylleen, kun Hummel esittelee seuran uudet koti- sekä vieraspaidat.

Hummel on valmistanut St Paulin tulevalle kaudelle kolme täysin erilaista pelipaitaa, joista kaikistä puhkuu ulospäin joukkueelle tyypillinen nuorekas sekä raikas tunnelma. Varsinkin vieras- sekä 3. paidan ulkonäöstä huomaa helposti energian, joka kuvastaa seuran filosofiaa erinomaisesti.

Kotipaita ei sen sijaan vakuuta minua, sillä ruskean värin lisääminen paitaan on jotain, mikä minulle ei olisi ehkä ensimmäisenä tullut mieleen. Vaikka joukkueen uusi kotipaita on melko neutraali, en silti ole sen fani, mutta uskon että St. Paulin pelaajat sekä fanit tulevat käyttämään sitä ylpeydellä.

Kaikki kolme uutta pelipaitaa löydät täältä - vain 70€

Hummel on brändi joka ei pelkää yrittää uusia asioita, ja tämän saimme huomata kun he esittelivät pelipaidan Depotivo Guadalajaralle, mikä oli suunniteltu taistelemaan homofobiaa vastaan. Hummel on nyt päättänyt jatkaa tätä St. Paulin kauden 2015/16 vieraspaidassa, lisäämällä tunnetun värilipun paidan hihoihin. Hieno ele tärkeään asiaan.

St. Paulin uudet pelipaidat ovat esitelty monissa erilaisissa versioissa, ja kaikille löytyy varmasti omansa. Uskon myös että seuran fanit tulevat ostamaan paitoja suurella kädellä. Itse en ole täysin vakuuttunut paidoista - mitä mieltä sinä olet?