Suunniteltu voittamaan! Tässä hengessä uusi PSG:n 3. paita esitellään maailmalle. Pariisin jättiläiset dominoivat vahvasti viime kaudella lukuunottamatta Mestareiden Liigaa, jossa menestys antoi vielä odottaa itseään. Nyt Nike varustaa seuran tuleviin haasteisiin tyylikkäällä 'Dark Light'-paidalla.

Seuran näkymät tähtäävät dominointiin kaikissa kilpailussa, mistä osoituksena menneiden kesien merkittävät pelaajahankinnat ja joukkue, joka kasvaa ja kehittyy aina vaan paremmaksi. Samaa voi nyt sanoa heidän uudesta pelipaidastaan, jolle Nike on tehnyt merkittäviä parannuksia.

Niken Dri-Fit-teknologia ja vaatteen strategisiin kohtiin sijoitettu verkkomainen mesh-materiaali muodostaa jo valmiiksi yhden maailman parhaista hikoilunestoteknologoista. Tämän paidan osalta Amerikan urheilujätti vie kehityksen vielä uudelle tasolle.

PSG:n 3. paita on saatavilla verkkokaupastamme PSG:n seuraosiosta 15. syyskuuta alkaen.

Innovaation taustalla on mesh-materiaalista valmistetut osat, jotka istuvat saumattomasti paidan tärkeimpiin osiin. Ne parantavan paidan hengittävyyttä ja pitävät sinut mukavan viileänä jopa kaikkein intensiivisimmissä taistoissa. Ja vaikka makuasioista ei voi kiistellä, niin kyllähän paita myös näyttää hemmetin hienolta.

Pystymme aistimaan, että Uusi Dark Light-paita ei ole vain mikä tahansa paita vaan se sisältää todellakin jotain erityistä: musta estetiikka yhdistettynä Pariisiin - valon kaupunkiin. Mitä mieltä sinä olet uudesta paidasta?