Mitä yhteistä on Magic Johnsonilla (koripallolegenda), Vincent Tanilla (jep, ehkä hieman tuntemattomampi tyyppi joka omistaa Cardiffin) sekä Will Ferrellillä (yksi maailman hauskimmista ihmisistä)? Minäpä kerron sinulle. He ovat kaikki maailman viimeisimmän suurseuran - Los Angeles Football Clubin omistajia. Uusin MLS "soccer" seura on juuri esitellyt uuden logonsa niin amerikkalaiseen tapaan kuin mahdollista, ja hulvaton esittelytilaisuus sai minut lähes itkemään.

"En ole koskaan ollut osakas näin suuren luokan kuvioissa. Olen kuitenkin vuoden 1984 Toyota Camryn osaomistaja yhdessä veljeni kanssa." - Will Ferrell

Will Ferreliä on vaikea ottaa tosissaan, mutta jos nyt ollaan hetki tosissaan, niin seuran logo ja sen värimaailman yhdessä näyttää uskomattoman tyylikkältä, ja en malta odottaa näkeväni kuinka pitkälle seuran uudet omistajat vievät joukkueen. Vielä suuremmalla mielenkiinnolla haluan nähdä kuinka suuren luokan tapahtuma LA:n derby tulee olemaan.