Real Madridille kaiken täytyy olla täydellistä. Pelkästään voitto ei riitä, vaan sen täytyy olla täydellinen. Täydellisyys kuuluu seuran DNA:han, ja seuraavaksi kaudeksi adidas on tehnyt selväksi että voittaminen näkyy myös heidän paidoissansa. Kun yhdistetään valkoinen sekä adidaksen Silver GLory, saadaan tulokseksi Real Madridin uudet koti- sekä vieraspaidat.

Vain parhaalla on väliä. Tämä toimii adidaksen sekä Real Madridin mottona, kun puhutaan seuran tulevan kauden koti- sekä vieraspaidoista.

Perinteinen valkoinen väri yhdistää Real Madridia. Täksi kaudeksi on adidas on korostanut entisestään valkoista väriä, mikä on luotu symboloimaan tulevaa kautta, jossa seura pyrkii palauttamaan taydellisyytensä takaisin. Pokaalittoman kauden jälkeen on mahdollista, että uusi pelipaita on juuri se asia mitä joukkue tarvitsee tällä hetkellä.

Kotipaidan ulkonäkö on helposti arvattavissa, mutta vieraspaidan taas ei, sillä seuran vieraspaitojen ulkonäkö on vaihdellut vuosittain. Viime vuonna Madridin suurseuran pinkki vieraspaita oli jotain, mitä ei ehkä ensimmäisenä olisi odottanut. Tulevana kautena joukkue marssii vieraspeleihin päällään paita, jonka väristä käytetään nimeä Silver Glory.

Real Madridin uusi vieraspaita symboloi kaikkia mestaruuksia, jotka seura on onnistunut saalistamaan pitkän historiansa aikana, sekä mestaruuksia jotka seuraa tulee haalimaan tulevaisuudessa. Nähtäväksi jää onko Rafa Benitez oikea mies palauttamaan joukkueen takaisin voittojen tielle.

Pienenä yksityiskohtana, adidas on lisännyt pelipaitohin sanat "Hala Madrid y nada más". Tuletko sinä kannustamaan Ronaldoa sekä kummppaneita tulevalla kaudella?