Tottenhamin uusi kotipaita kaudelle 2021/22 | Lue lisää Unisportissa

24.05.2021

Kirjoittanut: Mitja

Et todennäköisesti tiennyt, että Tottenham Hotspurs oli ensimmäinen seura, joka pelasi koko vaakuna pelipaidassaan. Tämä tosiasia on itse asiassa Niken uuden Tottenhamin kotipaidan huomion keskipiste. Lue lisää alla!

On olemassa muutama tapa tarkistaa, onko toinen fani kanssasi vai sinua vastaan ​​- Voit tarkastella paidan väriä tai nimeä takana - mutta helpoin tapa erottaa klubisi fanit kilpailijoiden faneista on katsomalla vaakunaa, jonka löydät toisen fanin rinnasta. Siksi seuran oma logo on luultavasti yksi tärkeimmistä symboleista nykyään. Vaakunasta löydät klubin identiteetin, luonteen ja sydämen.

Seuran oma logo pelipaidassa ei ole aina ollut itsestäänselvyys. Tottenham Hotspurs oli ensimmäinen seura joka pelasi kokonaisen kauden vaakuna paidassaan. Tämä tapahtui 100 vuotta sitten. Joten Spurs juhli 100-vuotispäivää siitä, kun joukkueella oli yllään pelipaita seuralogolla koko kauden ajan, tämä uusi kotipaita keskittyy juuri siihen.

Tottenham kotipaita 2021/22

Tulevan kauden uusi Tottenhamin kotipaita on tietysti pääosin valkoinen. Kukapa ei rakastaisi valkoista paitaa? Ja ollakseni rehellinen - ensi silmäyksellä on vain muutama sana, jotka kuvaavat uutta paitaa. Mutta jos katsot tarkkaan uutta paitaa, löydät hienoja yksityiskohtia. Paidan sivupaneeleista löydät hienovaraisen kukkakuvion. Ja mikä tärkeintä, Nike on lisännyt Tottenhamin ensimmäisen logon kauluksen sisälle. Hyvin ainutlaatuinen yksityiskohta paidalle.

Sen lisäksi, että uudessa kotipaidassa on on yllä mainitut yksityiskohdat, on laivastonsininen Nike-logo ja seuralogo. Meille valkoinen ja sininen ovat aina upea yhdistelmä. Pidämme myös siitä, että paita ei aiheuta liikaa melua. Se on tyylikäs ja yksinkertaisesti hyvännäköinen.

Jos olet myös sitä mieltä, että Tottenhamin uusi kotipaita on tyylikäs, voit tilata sen täältä Unisportista!