Tässä Unisport look of jaksossa keskitymme yhteen maailman suosituimpaan jalkapalloseuraan. Tarkoitamme luonnollisesti Punaisia Paholaisia, eli Manchester Unitedia. ManU:n menestys ei viime aikoina ole ollut seuran maineen ja historian mukaista, mutta se ei estä sinua tunnustamasta suosikkijoukkueesi värejä.

Manchester United nousi suureen suosioon 90-luvulla, jolloin seuraa edustivat tähdet kuten Eric Cantona, David Beckham ja Peter Schmeichel. Tämän päivän ManU eroaa hieman menneisyyden loistokkuudestaansa, mutta seuran punainen väri on pysynyt sen tunnusvärinä.

Tunnusta suosikkijoukkueesi väriä. Osta Niken tyylikäs Old Trafford t-paita tästä.

Manchester United on enemmän kuin pelkkä jalkapalloseura. Sillä on lojaaleja kannattajia ympäri maailmaa. Ylpeänä kannattajana voit pitää tätä hupparia Niken suositusta AW77-mallistosta myös kaupungilla.

Tilaa AW77 Manchester United huppari tästä - hintaan 81€.

Jos haluat asuun sopivat kengät, niin punaoranssit Nike Roshe Run Hyperfus -lenkkarit ovat silloin oiva valinta. Roshe Run on yksi Niken suosituimmista malleista sen edistyneen teknologian sekä modernin muotoilun ansiosta.

Pidätkö Roshe Runista sekä Manchester Unitedista? Katso silloin lisää tästä.

Manchester United on valmis ottamaan valtaistuimensa takaisin tähtien kuten Di Marian, Falcaon, van Persien ja Rooneyn avulla. Oletko sinä vannoutunut Manchester United fani?