Unisport on nyt F.C. Kööpenhaminan virallinen yhteistyökumppani

10.09.2020

Kirjoittanut: Mitja Laiho

Maailman paras jalkapallokauppa ja viime vuosien menestynein seura Pohjoismaista tekevät nyt yhteistyötä.

Unisport on onnellinen voidessaan ilmoittaa uudesta yhteistyöstä F.C. Kööpenhaminan kanssa. Yhdessä adidaksen kanssa voimme tuoda oman osaamisemme pöytään ja rakentaa jo valmiiksi vahvan yhteistyön päälle. Luvassa on enemmän näkyvyyttä FC Kööpenhaminalle sekä sivuillamme että kivijalkamyymälässämme Kööpenhaminan sydämessä. Voitkin tarkastaa seuran uuden paidan jo perjantaina 11. syyskuuta sivuillamme tai myymälässämme.

Tämän lisäksi toimimme erilaisissa projekteissa jotka kasvattavat molempien osapuolten kasuva ja menestystä jatkossa.

- Unisport tulee olemaan meille loistava yhteistyökumppani monilla tasoilla. Ensinnäkin odotamme paljon erilaisilta kamppanjoilta, tuotekehittelyltä ja myös adidkasen panosta näihin asioihin. Emme malta odottaa että näemme uuden FC Kööpenhaminan ostaston kivijalkamyymälässä. Tämä antaa seuralle hyvää näkyvyyttä kotikaupungissaan. Uskomme myös saavamme apua toimitusten kanssa, sanoo FCK:n Store Manager Martin Nøhr.

- Olemme ylpeitä saadessamme jatkaa vahvaa ja menestyksestä yhteistyötä FC Kööpenhaminan kanssa. Unisport on ollut vahvasti läsnä tällä matkalla ja heidän ammattitaitonsa jalkapallon parissa tulee käyttöön. Haluamme olla hyvässä vuorovaikutuksessa seuran ja fanien kanssa, sanoo, Krystof Mejstrik, GM adidas Nordics.

 

Michael Burk, Unisportin toimitusjohtaja, jatkaa: - F.C. Kööpenhamina on viime vuosien menestynein seura Pohjoismaista. Tämän vuoksi olemme äärimmäisen ylpeitä kun voimme kutsua itseämme seuran yhteistyökumppaniksi. Molemmat osapuolet voivat hyötyä toistensa vahvuuksista ja odotukset ovat korkealla strategisen yhteistyön osalta, hän sanoo ja jatkaa:

 

- Skandinavian menestynein jalkapallokauppa ja menestynein seura ovat loistava pari. Tämä on uusi aloite joka tarkentaa visioamme jalkapalloon liittyvien haaveiden muuttamisesta todeksi.

Lähdemme yhteiselle matkalle FC Kööpenhaminan kanssa loistavin mielin ja on hienoa että myös adidas on mukana.

Voit katsoa FC Kööpenhaminan fanituotteita täältä.