Seuran ja kaupungin uudelleensyntyminen | Liverpool on valmis puolustamaan mestaruuttaan uudella kotipaidalla

06.08.2020

Kirjoittanut: Eero

Yli 30 vuoden ajan heidän täytyi odottaa. Mutta nyt he ovat palanneet - vahvempina kuin koskaan. Englannin mestarit löytyvät jälleen Liverpoolin kaupungin punaisesta osasta. Ja nyt he ovat aloittaneet yhdessä uuden paitatoimittajan kanssa. Tuloksena on upea uusi kotipaita Merseysiden seuralle. Eiköhän katsota sitä!

Liverpool on ollut hurjassa iskussa lähivuosina. Mestarien liigan voitto ja Valioliigan voitto kahden viimeisen kauden aikana kertovat oleellisen. Voidaksesi voittaa jotain kolme vuotta peräkkäin, sinun on kaivettava syvälle ja löydettävä jotain erityistä, josta pitää kiinni. Ja tässä kohtaa uusi kotipaita hyppää kuvaan. Uusi, kauden 20/21 Liverpool-kotipaita on saapunut - ja jos tämä paita ei inspiroi sinua eikä saa sinua taistelemaan uuden tittelin puolesta, niin mikään ei voi. Tämä paita on todellinen kaunotar!

Kuten edellisissä Liverpool-kotipaidoissa, pääväri on tuttu punainen, mutta kun tarkastelet päällekkäisiä v-kaulusta ja hihansuita, havaitset valkoisen ja vihreän värin. Nämä värit ovat seuran logon inspiroimia - ei paidan logon inspiroimia, vaan vanhan Liverpool-logon. Se on mukava yksityiskohta ja kunnianosoitus seuran perinnölle ja historialle. Kauluksen takana on kunnianosoitus Hillsboroughin katastrofin uhreille, merkitty numeron 96 muodossa. Kaiken kaikkiaan tämä on paita, joka ei anna sinun unohtaa Liverpoolin rikasta historiaa.

Toinen tärkeä tekijä on, että Liverpoolilla on uusi peliasujen toimittaja - Nike. Joten paita ei ole ainoastaan vain uuden kauden pelipaita, jolla on uusi muotoilu ja värit,sillä oikeassa rinnassa oleva logo on myös muuttunut legendaariseksi Swooshiksi. Tämä on oikeastaan ​​ensimmäinen kerta, kun Nike ja Liverpool ovat yhteistyössä. Ja minkä hieno lopputuloksen he ovatkaan valmistaneet.

Uusi Liverpool-kotipaita 20/21 on nyt saatavana Unisportista - tilaa se napsauttamalla tätä!