30 vuoden perintö | Nike ja PSG juhlivat yhteistyötään uuden PSG 2019/20 kotipaidan muodossa

01.07.2019

Kirjoittanut: Mitja Laiho

Toinen vuosi ja toinen palkinto saapui Pariisiin. Paris Saint-Germain ja Nike ovat valmiina juhlimaan 30 vuoden Nike X PSG yhteistyötään uuden 2019/20 kotipaidan muodossa.

Hechter raidat ovat synonyymi PSG:lle ja ne ovat olleet seuran paidassa kaudesta kauteen, eikä tämä kausi ole poikkeus. Valko-puna-valko-raidat on suunniteltu Daniel Hechterin toimesta, joka on näiden pystyraitojen takana. Jälleen kerran raidat on sisällytetty uuteen PSG kotipaitaan, joka tekee paidasta perinteille uskollisen. Parc Des Princesin valtavien lippujen lisäksi raidat symboloivat kolme vuosikymmentä jotka PSG on jakanut Niken kanssa.

Kuten saatoit huomata vanhan Fly Emirates sponsorin on korvannut Accor Live Limitless, Pariisilaisten uusi sponsori, jonka nimi on kirjoitettu isolla paidan etumukseen. Paidan väri itsessään on viimeisintä designia tummansinisessä sävyssään. Nike logo on valkoinen ja perinteinen seuran logo on sijoitettu paidan vasemmalle puolelle, kuten aina.

Jatkuu alempana.

Muitakin yksityiskohtia löytyy paidasta. Ranskan lippu on sijoitettu tyylikkäästi ja hillitysti kotipaidan hihoihin. Sukkien ja shortsien suhteen mitään radikaalia ei ole tapahtunut. Molemmat ovat edelleen tyylikkäässä tummansinisessä värityksessä.

Toivottavasti olet yhtä innoissasi kuin me olemme, kun näemme Mbappén, Verrattin ja loput Pariisilaisten joukkueesta pelaavan tässä klassisessa kotipaidassa.


Tunnusta väriä ja nappaa oma PSG kotipaitasi täältä