Tehty kunnioittamaan Barcelonan sydäntä | Tässä on uusi Barcelona 2019/2020 kotipaita

03.06.2019

Kirjoittanut: Mitja

Vasta toistaa kertaa seuran historiassa, Barcelonan kotipaidassa ei ole ikonisia raitoja. Uusi 2019/20 kotipaita on tehty kunnioittamaan Eixamplen aluetta kaupungissa.

Barcelona 2019/20 Kotipaita

Uusi Barcelona Kotipaita on Barcelonan ytimessä ja paidassa on näyttävä pyöreä design. Vasta toista kertaa seuran historiassa paita on tehty ilman klassisia raitoja. Jos et tiedä Eixamplen aluetta, et välttämättä näe yhteyttä paidan ja kaupungin välillä, joten katsotaan asiaa tarkemmin.

Eixamplen alue on ikonisimpia paikkoja Barcelonassa. Alue muodostuu pitkästä suorasta tiestä joka halkaisee muutoin ruudukon muodossa tehdyn alueen. Alue on arkkitehuurisesti uniikki ja tätä Nike pyrkii viestimään uudella upealla paidalla. Barcelonan uusi kotipaita muistuttaakin shakkilautaa, joka on lähes sama asia kuin Eixamplen alue.

Jatkuu alempana.

Paita henkii Blaugranaa ja Barcelonan elämää. Tunnetut Punainen ja sininen väri yhdistyvät saumattomatsti Eixample-henkiseen kuviointiin. Nike on viimeistellyt paidan Katalonian väreillä ja tyylillä tehdyllä kuvioinnilla paidan kauluksessa. Tämä on sopivaa koska Barcelona on Katalonian ylpeys.

Emme malta odottaa että Messi, Suarez, Coutinho ja loput Barcan ryhmästä pääsevät pelaamaan ensi kaudella. Sinä voit kuitenkin tilata Barcelonan uuden kotipaidan huomisesta 10:00 alkaen täältä Unisportista!


Löydät Barcan uuden kotipaidan täältä.