Inspiraationa Allianz Arena | adidas esittelee 2019/20 Bayern Münchenin kotipaidan

15.05.2019

Kirjoittanut: Eero Peltonen

adidas on esitellyt uuden Bayern Münchenin kotipaidan kaudelle 2019/20. Lue lisää ja tutustu paitaan täällä.

Bayern München on käytännössä ennen joka kautta suosikki voittamaan Bundesligan, ja kaudella 19/20 seuran kotipeliasu saattaa olle suosikki sen tyylikkään, puhtaan designin ansiosta. adidas Bayern München 2019/20 kotipaita sisältää yksinkertaista punaista ja valkoista designia, mikä miellyttää Bayernin faneja, jotka ovat vaatineet seuraa jättämään muut värit kuin valkoinen ja punainen muille seuroille.

Bayern 2019/20 kotipaidan upein yksityiskohta on ehdottomasti Allianz Arenasta inspiraationsa saaneet graafiset printit paidan etupuolella. Paidan selkämys ja hihat ovat punaisia, ja hihojen halkioiden ja kolmen raidan osalta sävy on hieman vaaleampi. adidas, Telekom ja Qatar Airways logot ovat kaikki valkoisia uudessa Bayernin kotipaidassa. 'FC Bayern München' on printattu paidan yläselän alueelle, ja seuran motto 'Mia san mia' on kirjoitettu sen yläpuolelle antamaan paidalle viimeisen säväyksen.

Kannatatko Bayern Münchenia? Tilaa uusi Bayern München kotipaita 2019/20 täältä - Unisportista.