Nike treenivaatteet seuralogolla | Muotia kaduille

18.03.2019

Kirjoittanut: Eero

Jalkapallon treenivaatteet ovat suurimmassa osassa maita myös katumuotia, ja Nike on suunnitellut uusimmat seurajoukkueiden treenivaatteet pitäen tämän mielessään. Uusimmista seurojen treenivaatteista löytyy myös vanha Niken logo, jota käytettiin 70- ja 80-luvun vaihteessa. Katso uusimmat vaatteet alapuolelta!

Nike on vienyt heidän viimeisimmät seurajoukkueiden treenivaatteensa uudelle tasolle, sillä he ovat ovat valmiina julkaisemaan uusia tyylejä suosituimpien seurojensa vaatteissa. Uusia treenivaatteita on julkaistu mm. seuraaville seurajoukkueille; Barcelona, Chelsea ja Paris Saint-Germain. Tyylit ovat saaneet inspiraationsa seurojen väreistä ja historiasta. Tuloksena on joitain ikonisia vaatteita, joista löytyy legendaarinen Nike Sportswear -logo ja erilaisia graafisia elementtejä. Vaatteet on siis täydellisiä, jos haluat osoittaa tukesi suosikkijoukkueellesi liikkuessasi vapaa-ajalla.

Barcelonan treenivaatteet

Barcelonan treenivaatteet ovat värimaailmaltaan enimmäkseen vaaleansinisiä, ja tummansiniset treenihousut linkittävät treenivaatteet Barcelonan kotipaitaan. Vaaleansininen väri ei ole uutta Barcelonalle, sillä he ovat käyttäneet tätä väriä heidän monissa eri vieraspaidoissaan. Parhaiten ikoniseen kotipaitaan linkittyy uusi treenipaita Dry Squad GX 2.0, sillä paidassa on tummansinisiä ja punaisia raitoja. Lisäksi Nike on lisännyt hihoihin tyylikkään yksityiskohdan kirjaamalla niihin 'Barça', joka on seuran lempinimi. Kokoelma on täydellinen harjoittelun lisäksi vapaa-ajalle, kun sinulla on vapaapäivä töistä tai koulusta.

Paris Saint-Germain treenivaatteet

Paris Saint-Germain tunnetaan todellisena voimanpesänä, kun puhe liittyy jalkapalloon ja muotiin, eikä uusimmat seuran treenivaatteet tässä poikkeusta. PSGn treenivaatteet on valmistettu tyylikkäällä vaaleanpunaisella värimaailmalla, jonka voi huomata myös muokatusta seuralogosta, sillä Eiffel-torni on väriltään myös vaaleanpunainen. Nike on lisännyt heidän Nike Sportswear -logonsa vaatteisiin, joka tekee mallistosta entistäkin tyylikkäämmän. Niin pitkähihainen kuin lyhythihainen treenipaita on saatavilla tällä tyylikkäällä värityksellä, ja molempien tuotteiden hihoissa lukee ‘Paris’ ja niistä löytyy myös Niken graafista designia.

Chelsean treenivaatteet

Voit mennä täysin Maurizio Sarri -tilaan näillä upeilla Chelsean treenivaatteilla. Treenivaatteet ovat saaneet inspiraationsa Chelsean pääväreistä - sinisestä ja valkoisesta, ja paitojen ikoninen Chelsea-logo on sijoitettu rinnan alueelle. Chelsean treenivaatteet on valmistettu puhtaalla lookilla, joka sisältää Niken Sportswear-logon ja hihoista sekä sinisistä housuista löydät graafisen ‘Chelsea FC’-tekstin. Pue treenivaatteet päällesi ja dominoi katupelejä kuin Hazard tai ohjaa joukkuettasi kuin Sarri.

Nämä uudet Niken treenivaattet ovat täydellisiä jokapäiväisen käyttöön, jalkapalloharjoituksiin, salille tai katumuotivaatteiksi. Nappaa siis omasi ennen kuin vaatteet myydään loppuun.

Tilaa Niken seurajoukkueiden treenivaatteet täältä.