10 parasta joululahjaa | Löydä inspiraatio täältä

10.12.2018

Kirjoittanut: Ria Öling

Joulu on nurkan takana! Joten on aika päättää joululahjatoiveet. Halusimme inspiroida sinua ja teimme tämän listan vuoden kymmenestä halutuimmasta lahjasta. Selaa lista läpi ja lähetä toiveesi vanhemmillesi, isovanhemmillesi, tädille tai naapurille. Näitä kannattaa toivoa!

Joululahjat Unisportista

Niinkuin Andy Williams lauloi 60-luvulla ‘It’s the most wonderful time of the year’ – ja meidän täytyy olla samaa mieltä hänen kanssaan, mitä jouluun tulee. Joulu on toiveiden aikaa ja jos vielä epäröit mitä haluat, niin tässä on lista hyvistä toiveista.

Mercurial Vapor 12 Always Forward

Yksi suosituimmista kengistä on ilman epäilystäkään Mercurial Vapor 12. Kengät ovat räjähtävää nopeutta ja siksi niitä käyttää pelin nopeimmat: Neymar Jr., Hazard, Sané ja moni muu.

Mutta ei riitä, että se on vain suosituin kenkä, sinun täytyy myös saada suosituin väri ja sen Nike on valmistanut Always Forward Packissa. Ensimmäinen aalto Nike Always Forward Packissa antoi meille Mercurial Vaporit neon-värissä, mitkä takuulla valaisevat kentät pimeinä kuukausina. Ei ole Unisportin joululahjalistaa ilman Mercurial Vapor jalkapallokenkiä!

Selaa läpi koko Mercurial valikoima täältä

adidas X 18+ Initiator Pack

Jatketaan samaan malliin ja lisätään myös adidas X 18+ Initiator Pack listaan. adidas X malli on aina ollut kevyttä tunnetta ja tarjonnut sinulle yhdet markkinoiden kevyeimmistä kengistä. Ei ihmekään, että Salah, Bale ja Marcelo käyttävät näitä kenkiä päivä toisensa jälkeen.

adidas X 18+ kenkiäpidetään yhtenä parhaina niiden sisältämien teknologioiden takia. Mutta Initiator Pack X 18+ kengistä valmistettiin vieläkin suositummat lisäämällä O.G. Predator värimaailma. Ne tulevat samoissa väreissä kuin Predatorit mitä Beckham, Zidane ja Raúl käyttivät vanhoina hyvinä aikoina. Jos pelitapasi perustuu vauhtiin ja räjähtävyyteen, niin nämä kengät ovat loistava toive sinulle.

Katso kaikki adidas X värimaailmat

PLAYR GPS Tracker

Jos olemme sanoneet tämän jo aikaisemmin, niin tulemme varmaan jankuttamaan asiaa vielä useaan otteeseen ennen jouluaattoa, mutta PLAYR GPS Tracker on yksinkertaisesti vuoden joululahja. Emme pysty kertomaan kuinka mahtava tämä tuote on.

PLAYR GPS Tracker mahdollistaa sinun seurata suorituksiasi harjoitusten, pelien ja kavereiden kanssa palloilun ajan. Lisää vain SmartPod SmartVestiin ja olet valmiina. Kun olet valmis, niin synkronoi data älypuhelimeesi PLAYR appin kautta ja näe suorituksesi tiedot. Eikä se lopu tähän! Voit myös vertailla tietojasi kavereiden kanssa ja saada selville kuka on nopein paljon muuta. Pystyt myös vertailemaan suorituksiasi ammattilaisten tietoihin. Mahtavaa sisältöä PLAYRiltä, ja varma valinta joululahjalistaan.

Juventus Kotipaita 2018/19

Yksi maailman suosituimmista seuroista, varsinkin kun Ronaldo siirtyi sinne on tietenkin Juventus! JOS olet oikea Juventus kannattaja, niin tämä tuote on pakko-saada tänä jouluna. Viime vuoden Serie A voittajat jatkavat vahvoja otteitaan niin Mestarien liigassa kuin Serie A:ssa, kun he kamppailevat taulukon kärjessä Coppa Campioni d’Italian voitosta ja ovat 16 parhaan joukossa Mestarien liigassa. Tilaa oma Juventus Kotipaita ja tue Vanhaa Rouvaa!

adidas on jälleen valmistanut Juventuksen kotipaidan ikonisessa mustassa ja valkoisessa raidassa. Juventuksen kotipaita yhdistää puhtaan ja modernin ulkonäön, samalla kun Juventuksen ja adidaksen logot ovat näkyvillä rinnassa. Paidassa on myös 3 tähteä, jotka edustavat seuran 34 voittamaa mestaruutta.

Tilaa Juventus varusteet täältä

Air Jordan 1 Retro Jordan x PSG

Jos olet kiinnostunut jalkapallomuodista, niin Jordan x PSG kokoelma on sinua varten. Yhteistyö Jordan merkin ja Paris Saint-Germainin kanssa mahdollisti meille mahtavia tuotteita, jotka myytiin loppuun minuuteissa. Nike julkaisi myöhemmin lisää tuotteita, joiden joukossa Air Jordan 1 Retro tennarit.

Air Jordan 1 Retrot ovat yhdet eniten O.G. tennarit Jordanilta ja saattavat olla myös yksi suosituimmista malleista. Air Jordan 1 Retro Jordan x PSG yhditää tunnetun Jordan ulkonäön PSG:n Mestarien liigassa nähtyihin väreihin. Mustat tennarit sisältävät punaisia ja valkoisia yksityiskohtia, mitä nähään myös niin koti- kuin vieraspaidoissa. Kengän sisäpohjallisesta löytyy teksti ‘ICI C’EST PARIS’ kirjoitettuna vieraspaidan designilla. Mahtavat tennarit valmistettu kunnon futarille.

Katso koko Jordan x PSG -mallisto

Paris Saint-Germain Harjoituspaita

Pysytään vielä hetki Jordan x PSG yhteistyössä. Tennareiden ja pelipaitojen lisäksi mallisto sisältää upeita vaatteita ja treenivarusteita kuten Paris Saint-Germain Squad Harjoituspaita. Harjoituspaita antaa sinulle mukavan istuvuuden, samalla kun voit näyttää uskollisuuttasi seuralle kentän ulkopuolella.

Tämä harjoituspaita on muutakin kuin vain harjoituspaita, se on valmistettu Shield Versiona, mikä tarkoittaa että se pitää sinut kuivana. Shield teknologia on vesitiivistä, jotta voit suorittaa korkeimmalla tasollasi kaikissa sääolosuhteissa. Harjoittele kuten suosikki PSG pelaajasi. Tavoittele tähtiä kuten ammattilaiset Mbappé, Neymar Jr. ja Draxler.

Katso kaikki PSG varusteet täältä Jatkuu alempana.

Nike Mercurial PhantomVSN EA Sports Edition

Joulu saapuu aina ennen aikojaan, kun Nike lanseeraa Limited Edition EA Sports jalkapallokengät. Tänä vuonna he antoivat 'uusille' PhantomVSN kengilleen kunnian esitellä EA Sports värimaailma, ja mitkä värit he valitsivatkaan. Voit odottaa Bernardeschin, Fran Kirbyn ja Kevin De Bruynen pelaavan näissä kengissä joulukuussa. Kengät eivät ole saatavilla ennen 12. joulukuuta, mutta ne ovat välttämättömät jokaisen kenkäkeräilijän listalla tänä jouluna.

EA Sports värimaailma yhdistää kiiltävän heijastavan päällisen ja upeat punaiset yksityiskohdat, jotka sopivat yhteen kuin paita ja peppu. Nike käytti inspiraationa PlayStation ja XBOX ohjainten nappeja, jotka nähdään päällisessä. Lisäksi voit ensimmäistä kertaa ikinä saada EA Sports kengät Academy hintaluokassa, mikä tarkoittaa että voit dominoida kentällä yhdessä parissa ja säästää toiset keräilykappaleena. Win-win tilanne!

Lue lisää EA Sports PhantomVSN kengistä

Nike Tiempo Legend 7 Elite

Tämä on yksi markkinoiden parhaista nahkakengistä ja monet ammattilaiset suosivat sitä. Tiempo Legend 7 kenkiä käyttävät jotkut parhaat pelimme puolustajat kuten Sergio Ramos, Gerard Pique ja moni muu, koska ne takaavat loistavan pallokosketuksen ja mahdollistavat pelien hallitsemisen.

Nike lanseerasi tämän packin parhaaseen mahdolliseen aikaan, sopien joulun tunnelmaan. Mustan, valkoisen ja kultaisen värimaailma on yksi parhaista vuoden 2018 Tiempo-kengissä, joten tämä on loistava valinta joululahjalistalle! Jos olet Tiempon ystävä, niin tämä on kenkä sinulle.

Selaa kaikki Tiempo kengät

adidas Predator 19+ Initiator Pack

Emme voi tehdä toivelistaa ilman Predatoreita ja Predator 19+ Initiator Pack kengät ovat meidän valinta. Däbää kuin Pogba, syötä kuin Özil ja scoraa kuten Alli, ole se Predator, jota kaikki pelkäävät uusien Initiator Pack kenkien avulla.

Predator 19+ kengät ovat puhdasta hallintaa. adidas on päivittänyt Predatoreita, jonka ansiosta kenkien nimi on nyt 19+, joka tarjoaa hieman erilaisen päällisen, mahdollistaen vieläkin paremman pallokosketuksen.Kantapää tarjoaa nyt enemmän suojaa ja tukea kaksinkamppailuissa. Initiator Pack värimaailma on asian ytimessä ja ihmiset tulevat tietämään sinun hallitsevan palloa, kun näkevät kenkäsi kentällä.

Katso muita Predator kenkiä täältä

Tuotteita aidoille kannattajille

Jos olet jonkun muun seuran kannattaja mitä emme ole vielä maininneet, vähemmän aktiivinen kentällä, rakastat katsoa jalkapalloa tai tiedät innokkaan pienemmän kannattajan, niin silloin suosittelemme selata meidän fanituotteet -kategoria läpi. Sieltä löydät tavaroita, joita tarvitset joukkueesi tukemiseen tai täydelliset joululahjat. Yksi hyvä ehdotus onNanostars tuotteet, jotka löydät fanituotteet-kategoriasta. Fanituotteet innokkaimmille kannattajille

Joten tämä oli joululahjalistamme. Toivottavasti löysit ideoita omalle listallesi, joita voit toivoa läheisiltäsi. Toivomme, että saat jonkun näistä mahtavista tuotteista jouluaattona.

Tutustu Joulukauppaan ja löydä lisää inspiraatiota