adidas x EA Sports | Uudet 4. paidat suurimmille adidas seuroille

29.11.2018

Kirjoittanut: Ria

Elektroninen jalkapallo ja tosielämän jalkapallo yhdistyvät kokoajan enemmän ja enemmän. Olemme nähneet MM-kisoja ja jalkapallokenkiä molemmissa maailmoissa ja nyt on aika saada Limited Edition pelipaidat. Katsotaanhan tarkemmin uusia adidas x EA Sports jalkapallopaitoja.

adidas x EA Sports

Ensimmäistä kertaa ikinä adidas ja EA Sports tekevät yhteistyötä valmistaen neljä Limited Edition adidas jalkapallopaitaa neljälle suosituimmalle adidas seuralle maailmassa. 4. paidat ovat saatavana FIFAn Ultimate Teamissa, jos olet valinnut Manchester Unitedin, Bayern Münchenin, Juventuksen tai Real Madridin suosikkiseuraksi. Kaikki paidat ovat saatavilla Unisportista, riippumatta siitä mitä seuraa kannatat juuri nyt.

Limited Edition 4. paidat ovat suunniteltu uudelleenluomaan neljän ikonisen seuran tyyli, mikä antaa paidoille persoonallisen ja digitaalisen ulkonäön, ottaen inspiraation seurojen historiasta.

adidas x EA Sports Real Madrid

Hallitsevien mestarien, Real Madridin uusi 4. paita siirtyy askeleen kauemmas perinteistä rohkella digitaalisella designilla. Limited Edition pelipaita on valmistettu galaktisella ulkonäöllä, joka viittaa seuran lempinimeen: Galácticos, mikä on ryhmä todella taitavia Real Madrid pelaajia, huipputasoa suurella hintalapulla. Tummansininen paita valkoisilla yksityiskohdilla kuvastaen Madridin yötaivasta, joka samalla kunnioittaa seuran tähtiä, joiden taidot ovat kuin toiselta planeetalta.

adidas x EA Sports Bayern München

Bayern München tunnetaan nimellä ‘Stern des Südens’, ja heidän uusi 4. paita juhlii tätä yhteyttä ja joukkueen tähtiä paidalla, joka on valmistettu tähdellisellä grafiikalla. Grafiikka myös edustaa hymniä, joka soi Allianz Arenalla pelipäivinä samalla kun Bayern Münchenin logo on sijoitettu keskelle kiinnittämään enemmän huomiota seuraan itseensä.

Jatkuu alempana.

adidas x EA Sports Juventus

Juventus on valtatekijä Italiassa ja heillä on kokoonpano täynnä supertähtiä. Joukkue tuli entistä paremmaksi, kun Ronaldo siirtyi seuraan. Juventuksen asenne perustuu eteenpäin menemiseen, minkä seurauksena he ovat voittaneet Italian mestaruuden 34 kertaa ja ovat matkalla 35. mestaruuteen tällä kaudella. Uusi 4. paita on valmistettu heijastavalla designilla, kirjavana ja kuvastaen heidän arvaamattomuuttaan tehdessään odottamatonta.

adidas x EA Sports Manchester United

Viimeisin Manchester Unitedin 4. paita tulee rohkealla designilla, joka on täydellinen tälle aikakaudelle. Manchesterin sydämestä löydät katuja täynnä trendejä ja muotia, joita on käytetty inspiraationa tässä paidassa. Leopardikuvio vastaa Manchester Unitedia. Se on edistyksellinen, innovatiivinen ja rohkea, mitä voidaan myös odottaa Manchester Unitedin joukkueelta, samalla kun mahdollistetaan pelaajien olla ratkaisijoita kentällä, tai onlinessa Ultimate Team modea dominoidessa!

Nyt on aika iskeä jos haluat saada täydellisen tyylin dominoida virtuaalisia kenttiä. Hanki sama tyyli kuin suosikkijoukkueellasi ja liity osaksi heitä taistellessa Weekend Leaguessa.

Uudet pelipaidat saatavilla nyt Unisportista!