Valmiina europelejä varten | Katso Niken valmistamat Chelsean, Man Cityn, Atletico Madridin ja Roman kolmospaidat

11.09.2018

Kirjoittanut: Eero

UEFA Mestarien liiga ja Eurooppa-liiga pyörähtävät pian käyntiin, ja Nike on valmiina esittelemään suurimpien seurajoukkueiden kolmospaidat, joita käytetään yleisesti Mestarien liigan ja Eurooppa-liigan vierasotteluissa. Nauti tyylikkäistä kauden 2018/19 pelipaidoista täällä. Paidat ovat saaneet inspiraationsa seurojen kotikaupungeista.

Chelsea 2018/19 kolmospaita

Chelsea kolmospaidan design on yhtä edistyksellinen kuin innovatiivinen. Se on saanut inspiraationsa Lontoon sydämestä, ja kaupungin DNA näkyy mainiosti paidassa. Paidan dynaaminen tekstuuriprintti näyttää ensin nykyaikaiselta kuosilta, mutta kun sitä katsoo tarkemmin, siitä voi erottaa Stamford Bridgen ja stadionin lähialueet. Seuran historiallista kotia kunnioitetaan printissä, ja se linkittää peliasun Lontooseen vieraspeleissä.

Tilaa oma Chelsea-paitasi täältä.

Manchester City 2018/19 kolmospaita

Viime kaudella Manchester City FC kasasi ennätykselliset 100 pistettä Valioliigassa. City näyttäisi jatkavan siitä mihin he jäivät kaudella 2018/19, ja heidän kolmospaitansa, jota käytetään europeleissä, on upea.

Manchester Cityn 2018/19 kolmospaita esittelee kuuluisan nauhan, joka kunnioittaa seuran historiaa (edellisen kerran pelipaidassa kaudella 2010/11). Paita pysyy myös tiukasti nykypäivässä kiinni sen printillä, josta voi nähdä teollisen Itä-Manchesterin, Etihad stadionin ja sen lähialueet. Peliasu symbolisoi Cityn matkaa kohti menestystä ja esittelee seuran kotikaupunkia europeleissä.

Tilaa oma Manchester Cityn pelipaitasi täältä.

Atletico Madrid 2018/19 kolmospaita

Neptunen suihkulähde keskellä Madridin aukiota on Atletico Madridin 2018/19 kolmospaidan metaforinen polttopiste.

Upea kahden erilaisen sinisävyn paita kunnioittaa seuran, sen kannattajien ja Espanjan pääkaupungin välistä synergiaa. Ensinnäkin paita edustaa vettä, mikä virtaa suihkulähteestä, kun fanit iskevät torille juhlimaan voittoja. Toisekseen paidan oranssit yksityiskohdat muistuttavat auringonsäteitä, jotka heijastuvat Neptunen atraimesta.

Design perustuu Madridin kaupungista otettuun ilmakuvaan, mikä vääristyy pelipaidan kuuluisissa raidoissa. Tämä paljastaa suihkulähteen sijainnin, ja seuran alueet sen ainutlaatuisessa kotikaupungissa.

Tilaa oma Atletico Madridin pelipaita täältä.

AS Roma kolmospaita kaudelle 2018/19

"Eternal Cityn" rikas ja uniikki historia kiteytyy AS Roman 2018/19 kolmospaitaan.

Peliasun graafinen design sisältää muutamia ilmakuvia Roman historian merkkihetkistä aina entisajoista tähän päivään. Tämä luo kultaiseen paitaan tunnistettavan kuosin. Paitaan hienovaraisesti upotettu Lupetto, naispuolinen susi, jota on kuvailtu Rooman perustamiseen liittyvänä myyttinä, on Giallorossin voimakas symboli. Niin ilmakuvat Roomasta kuin seuran ikoni juhlistavat kaupungin rikasta historiaa ja potentiaalista tulevaisuutta. Seuralle tämä peliasu merkitsee paljon ja sitä on jo kutsuttu AS Roman kaikkien aikojen peliasuksi.

Tilaa oma AS Roman pelipaita täältä. Kolmospaita tulee olemaan saatavilla 12. syyskuuta alkaen.