Uusi Juventuksen vieraspaita | Klassinen design stadioneille ja kaduille

21.08.2018

Kirjoittanut: Eero Peltonen

Jalkapallo on laajentumassa hiljalleen kohti muodin maailmaa. adidas on kiinnittänyt asiaan huomiota, kun he ovat valmistaneet uuden Juventuksen vieraspaidan. Jos pelipaidat näyttävät näin upeilta, kuka ei toivoisi, että voisimme esitellä uusia pelipaitoja pitkin päivää viikon jokaisena päivänä?

Juventuksen vieraspaidan design

Pastellin värit näyttäisivät olevan hyvin suosittuja, ja uusi Juventus 2018/19 vieraspaita on valmistettu hiekanvärisenä. Tämä design on yhdistetty muutamaan ainutlaatuiseen yksityiskohtaan, jotka saavat pelipaidan sopimaan otteluiden lisäksi myös vapaa-ajalle.

Uusi pastellimainen hiekanruskea paita on suunniteltu maksimoimaan puettavuus ja tyyli. Uusi Juventuksen vieraspaita on valmistettu siis mukavuutta silmälläpitäen, ja paidan mukavuuteen liittyy päivitetty ja paranneltu leikkaus. Vieraspaidasta löytyy myös napitettu kaulus, joka vie meidät takaisin herrasmiesten aikaan Eurooppalaisessa jalkapallossa.

Juventuksen uudessa, kauden 2018/19 vieraspaidassa on myös korostetut hihansuut seuran ikonisilla valkoisilla ja mustilla raidoilla. Ne ovat valmistettu hienovaraisella designilla, joka alleviivaa seuran historiaa ja lempinimeä 'Bianconeri'. Seuran logo on valmistettu mustaksi, ja ainoastaan kolme tähteä rikkovat designin.

Tilaa uusi Juventuksen vieraspaita Unisportista tästä päivästä lähtien, ja ole valmis kannustamaan Pjanicia, Cuadradoa, Dybalaa ja muita Bianconerin pelaajia!

Katso kaikki uusimmat Juventuksen pelipaidat täältä!