PSG:n pre-season Singaporessa | Hyppää Unisportin mukaan

03.08.2018

Kirjoittanut: Timo Priha

Ei ole liioittelua sanoa että Paris Saint Germain on yksi maailman kuumimmista jalkapalloseuroista juuri nyt. Sen johdosta valikoitu Unisportin joukko lensi Singaporeen asti dokumentoidakseen Ranskan mestareiden treenikautta Aasiassa. Lue lisää ja nauti kuvista PSG:n pre-seasonilta, jossa näimme muun muassa uusia talentteja, upeita kenkiä, uudet peliasut ja hehkeitä lifestyle-malliston vaatteita.

2018 MM-kisat ovat historiaa ja nyt on tullut aika siirtyä uuteen iskuun Euroopan huippuseuroja varten. Treenikausi on itsessään taiteilua valmentajien joutuessa päättämään tulisiko optimaalista kokoonpanoa ajaa heti sisään vai antaa MM-kisoissa olleiden pelaajien vielä levätä pitkän kauden jälkeen.

Yhdessä ranskalaisseura Paris-Saint Germainin kanssa me Unisportilla olemme olleet reissussa Singaporessa saadaksemme paremman käsityksen todellisten huippuseurojen valmistautumisjaksosta uuteen kauteen ja tietenkin näyttääksemme joitain uusimpia ja hienoimpia Niken markkinoilla olevia treenivaatteita. Alta voit tutustua Paris Saint-Germainin kauden 2018/19 kultaiseen vaatekertaan, johon Marco Verratti auttoi meitä tutustumaan, joukkueen eeppisimpään treeni- ja lifestyle-mallistoon sekä erityisesti PSG:n lahjakkaimpien pelaajien pukemaan uusiin Nike Phantom 'Raised on Concrete' jalkapallokenkiin.

Paris Saint-Germainin ikimuistoinen peliasu

Ensinnäkin, käännetään katseet kohti Paris Saint-Germainin 2018/19 vieraspaitaa: olimme tarpeeksi onnekkaita päästessämme tapaamaan italialaisen kskikenttäpelaaja Marco Verrattin, joka mielellään esitteli joukkueen uuden peliasun meille. Ja mikä paita! Kultainen logo eittämättä varastaa otsikot, mutta kermanvalkea väritys on myös varmasti voittaja-ainesta. Verratti itse on myös tyytyväinen päästessään pelaamaan tässä kauniissa tekeleessä tulevalla kaudella.

Tilaa Paris Saint-Germainin vieraspaita täältä.

JayMike jutteli myös Maxwellin kanssa, pelaaja joka päätti uransa juuri PSG:ssa kerättyään sitä ennen vaikuttavan listan edustamiaan seuroja kuten Ajax, Inter ja Barcelona. Ja kuten kuvista näkee, pelaajat tulivat hyvin toimeen. Psst ... meillä on itse asiassa sinulle yllätys, joka sisältää sekä Maxwellin että Verrattin. Pysy mukana sosiaalisen median kanavissamme nähdäksesi mistä on kyse, vaikka moni teistä osaa jo sen arvatakin.

Silmiä hivelevä Nike Phantom ja upeat treenivaatteet

Paris Saint Germainin peliasut eivät ole ainoat seuran varusteet, jotka saivat leukamme tippumaan Unisportin toimistolla. Seura treenaa nimittäin tällä hetkellä poikkeuksellisen upeissa treenivarusteissa. Niken Vaporknit-teknologia näkyy loistavasti PSG:n treenivarusteiden designissa. Tämä ei anna pelaajille ainoastaan teknisesti parhaat mahdolliset treeniolosuhteet, vaan he myös näyttävät todella teräviltä treenikentillä ja ennen otteluiden alkua.

Treenikentällä ennen PSG:n ottelua Arsenalia vastaan Singaporessa järjestettävissä Champions Cup -turnauksessa eräs toinen suuri tähti ilmestyi paikalle ja vei huomion. Tämä tähti oli ja on nimeltään Nike PhantomVSN, joka on Niken uusin innovaatio. Nämä futiskengät varmistavat optimaaliset olosuhteet minkä tahansa seuran pelintekijälle, ja PSG:n kohdalla hän on Marco Verratti. Muutama nuorempi kaveri kuten Timothy Weah (legendaarisen George Weahin poika), on myös kiinnittänyt huomionsa upeisiin Phantom-jalkapallokenkiin. Tämä kenkä tulee varmasti näkymään vahvasti otteluissa kauden 2018/19 aikana. Jos tulet yhtä hulluksi kuin me katsoessasi kuvia Nike PhantomVSN:sta, niin klikkaa itsesi Youtube-kanavallemme ja katso Unisportin play test.

Jos tiedät jo haluavasi Nike PhantomVSN -kengät, voit saada ne täältä - osoitteesta unisportstore.fi

Lifestyle-vaatteet kohdillaan

Kuten moni tietää, Pariisi on yksi muodin suurkaupungeista ja siksi yksi luontevista PSG:n ja Niken yhteistyön eduista on että PSG:n asut peilaavat hyvin Pariisin tai muun ison kaupungin katuja. Ja mikä parasta, PSG x Nike treenivaatteita voi käyttää sekä kentällä että sen ulkopuolella riippumatta siitä olitko menossa treeneihin tai jos vain haluat tempaista matkalla kouluun. Paris Saint-Germain ei ole ainoa seura villeillä lifestyle-vaatteilla - kyseessä on myös yksi seuroista, jonka tyylivalikoima on erittäin laaja ja kattava. Treenivaatteet eivät olleet ainoita huomion varastaneita tekeleitä. Myös PSG:n paidat ovat täydellinen valinta muotititetoiselle jalkapallon pelaajalle, jotka ovat tietoisia tyylistään myös kentän ulkopuolella.

Tilaa omat PSG-vaatteesi Unisportista tästä linkistä.

International Champions Cup ja yllätys juuri sinulle

Viimeinen pysäkki Singaporen agendalla oli International Champions Cup, joka on kesän treenikauden isoin turnaus ja jonka tiimoilta Euroopan huippuseurat matkustavat maailmalla, esim. Singaporeen testaamaan nykykuntoaan ja taktiikoitaan ennen uuden kauden alkua. PSG:n ensimmäinen yhteenotto tapahtui Arsenalia vastaan ja huolimatta 1-5 tappiosta, lukuisat PSG:n nuoret tähdet saivat tulikasteensa ennen uuden kauden tärkeitä otteluita. Ja jo heti seuraavassa ottelussa tapahtui kasvojenkohotus kun Atletico Madrid poistui kentältä hävinneenä. Vaikka Neymar ja Mbappé eivät olleet ryhmässä, PSG epäilemättä saavutti positiivisia asioita Singaporen leirillään, jossa muun muassa suurlahjakkuus Christopher Nkunku näytti, että häntä kannattaa pitää jatkossa silmällä.

Ja edelleen: muista pysyä mukana sosiaalisen median kanavissamme (Facebook, Instagram, Snapchat ja YouTube), joissa paljastamme pian mitä olemme koonneet sinulle PSG:n pre-seasonilta Singaporesta. Lupaamme että saat vinkkejä, joilla voit parantaa peliäsi, joten muista seurata some-kanaviamme, jos haluat päästä osaksi tästä kaikesta.