Uudet raidat | Tapaa kauden 2018/19 Juventus-kotipaita

15.05.2018

Kirjoittanut: Timo

Juventus on tänään julkaissut seuran uuden adidas kotipaidan kaudelle 2018/19. Seura jatkaa itsensä kehittämistä samalla, kun he kunnioittavat perinteitään. Viimeisimmässä paidassa on uudet, uniikit raidat ja se on perinteisen, mustavalkoisen värinen.

Seitsemän kertaa peräkkäin. Ensimmäistä kertaa koskaan yksi ja sama seura on onnistunut voittamaan Serie A -mestaruuden seitsemän kertaa peräkkäin. Napoli kuitenkin taisteli urheasti loppuun saakka, mutta kukaan ei lopulta pystynyt pysäyttämään Juventusta. Voimme olla varmoja, että ensi kaudella Juventuksen tavoitteena on kahdeksas peräkkäinen mestaruus. Ja tätä tavoitellessaan Juventus tulee pukemaan upouuden kotipaidan, jonka adidas on tänään julkaissut.

Jatkuu alempana.

Kun katsomme Juventuksen 2018/19 kotipaitaa, uudet raidat ovat ensimmäinen asia, minkä noteeraamme. Paidan etuosassa on kaksi pitkittäistä raitaa, ja paidan selkämyksessä yksi. Siinä on rohkea ja yksinkertainen design, joka tarjoaa muodikkaan lookin jalkapallotyyliä janoaville. Paidassa on myös seuran uusi moderni logo ja uusi adidaksen alkuperäinen kaulus.

Uusi Juve-paita jatkaa seuran uudelleensuunnitellulla identiteetillä: ‘Black and White and More’. Uusi filosofia näkyy seuran kaikessa toiminnassa, joka korostaa innovatiivista ja tinkimätöntä tekemistä pyrkiessään väsymättä eteenpäin kohti menestystä.

“Juventus isn’t just one of the most ambitious clubs in the world from a football perspective, but also in terms of having a bold and forward-thinking approach to design. The redesigned identity of ‘Black and White and More’ guides all of our work with Juve and allows us to innovate with modern interpretations of a historic club. This new home jersey is a great example of that” -Francesca Venturini, adidas Footballin suunnittelija

Peliasu tullaan näkemään ensimmäistä kertaa tämän kauden viimeisessä sarjaottelussa Crotonea vastaan, ja voit tilata paidan nyt ennakkotilauksena täältä!