PP:lle ja kumppaneille uusi paita | adidas lanseeraa Manchester Unitedin 3. paidan kaudelle 2018/19

11.05.2018

Kirjoittanut: Timo

adidas Football on tänään lanseeranut Manchester Unitedin 3. paidan kaudelle 2018/19. Juhlistaakseen seuran ja brändin neljättä yhteistyövuotta, saa tämä paita vaikutteensa Manun ensimmäisen Eurooppa Cupin voiton 50. juhlavuodesta. Nauti!

Manun standardeilla varsin pettymyksellisen kauden jälkeen Red Devils varmisti kuitekin jo aiemmin pelaavansa Mestarien liigan jalkapalloa myös kaudella 2018/19. Tänään adidas on lanseeranut Manchester Unitedin 3. paidan kaudelle 2018/19 ja seura tulee pelaamaan tässä asussa Euroopassa vieraspeleissään sekä monissa muissa reissupeleissä. Paita tulee myös saamaan ensiesiintymisensä kentällä tulevan Manchester United pre season-kiertueen aikana.

manchster Unitedin 3. paita on valmistettu 100% kierrätetystä Parley Ocean Plastic -polyesterista, johon tuotu modernia suorituskyvyn ylläpitävää teknologiaa ja lopputuloksena on näin kestävä design. Se sisältää koko paidan kattavan adidaksen jalkapallografiikan sekä ylvään laivastonsinisen värityksen, joka on saanut vaikutteensa Royal Blue-paidasta, jota Manchester Unitedin pelaajat käyttivät voitokkaassa vuoden 1968 Eurooppa Cupin finaalissa. Kultaiset yksityiskohdat adidaksen logossa sekä seuran vaakuna tekevät kunniaa finaalimenestykselle, joten tämä on must-hankinta kaikille Manu-nostalgikoille.

Ennakkotilaa oma Manchester United 3. paitasi kaudelle 2018/19 täältä.