Inspiraationaan taivas ja dominoiva menneisyys | adidas esittelee Real Madridin 17/18 paidat

14.06.2017

Kirjoittanut: Timo

Real Madrid ja adidas ovat julkistaneet seuran uudet pelipaidat kaudelle 2017/18, inspiraationaan seuran lojaalit kannattajat - Madridistat - ja juhlistaakseen vahvaa kytköstä seuran ja Madridin kaupungin välillä. Pokaalijahti on jälleen käynnissä.

Kolmas Mestareiden liigan pokaali neljässä vuodessa ja nyt vihdoin, kauan odotettu liigamestaruus arkkivihollisen Barcelonan nenän edestä. On turvallista sanoa asiat näyttävät hyvältä Real Madridille juuri nyt. Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos ja muu joukkue siirtyvät kauteen 2017/18 taatusti hyvällä itseluottamuksella. Ja nyt myös adidas on esitellyt Los Blancosin uuden koti- ja vieraspaidan, joissa joukkue tulee metsästämään uusia titteleitä.

Molemmissa paidoissa on moderni ote ja ne on valmistettu adidaksen parhaimmilla teknologioilla. Climacoolin käyttö varmistaa että pelaajat pysyvät viileinä ja suoriutuvat parhaalla mahdollisella tavalla kovissakin olosuhteissa. Paidat on valmistettu uudesta kankaasta, joka on pehmeämpää ja mukavampaa sekä pelaajille että kannattajille.

Jatkuu alapuolella.

Real Madrid kotipaita on suunniteltu tuomaan pelaajat ja fanit tiiviimmin yhteen hyödyntäen paitaa, joka sopii yhtä lailla Madridin kaduille kuin Santiago Bernabeulle. Taivaansinisiset raidat ja brändäys on saanut vaikutteensa Madridin taivaalta ja peilaa seuran ja kaupungin välistä yhteyttä ja design ei ole vähempää kuin häikäisevä.

Klassinen Real Madridin valkoinen on silmiinpistävämpi kuin koskaan aiemmin uuden olkapäihin päättyvän rohkean diagonaaliraidan myötä. Muistoleima paidan alaosassa juhlistaa seuran 115-vuotista historiaa.

Puhtaus on sana, joka kuvastaa parhaiten uutta Real Madrid vieraspaitaa. Se jatkaa samalla teemalla kuin kotipaita uusin tasapainoisin värein - tällä kertaa turkoosina vihreine raitoineen. Real Madrid -logo on päivitetty turkoosin vihreäksi neonvärien efekteillä, jotta se näkyy mainiosti mustalta taustalta.

Vieraspeliasu on saanut inspiraationsa aikaisemmasta mustasta Real Madrid -paidasta, joka oli käytössä osassa joukkueen tärkeimmissä hetkissä, kuten viime kauden Malaga-voitossa, joka varmisti La Ligan mestaruuden.

Me Unisportilla olemme hämmentyneitä paitojen tyylikkyydestä. Me kaikki rakastamme taivaansinisiä yksityiskohtia kotipaidassa ja samalla myös vieraspaidan puhtautta. Emme yksinkertaisesti vain pysty valitsemaan paitojen välillä.

Jos sinä pystyt valitsemaan tai jos haluat molemmat kuten me, voit tehdä ennakkotilauksen Real Madridin 2017/18 koti- ja vieraspaidoista täällä.