Uusia peliapaitoja julkaistaan tällä hetkellä erittäin tiheään ja nopeasti eurooppalaisille suurseuroille, ja Niken tehtävänä on varmistaa että paidat pystyvät vastaamaan tuleviin haasteisiin. Tällä kertaa vuorossa on Turkin mestari Galatasaray, joka on seura täynnä hienoja perinteitä.

Ensisilmäykseltä joukkueen uusi kotipaita ei näytä juurikaan ihmeelliseltä, mutta lähemmin tarkasteltuna se muuttuu erittäin mielenkiintoiseksi. Paidan halkaistu ulkonäkö on erittäin tyypillistä Galatasaraylle, mutta tänä vuonna Nike on vienyt tämän uudelle tasolle, halkaisemalla joukkueen koko kotiasun värit kahteen osaan, mukaan lukien shortsit ja sukat.

Mielestäni uusi kotiasu näyttää todella tyylikkäältä, sillä se tuo mukanaan mahtavan visuaalisen efektin. Se voi jopa hämmentää Fenerbahcen sekä muiden turkkilaisten seurojen pelaajia, jotka ovat kovalla kädellä valmistautuneet tulevaan kauteen.

Jos pidät uudesta kotipaidasta yhtä paljon kuin minä, löydät sen täältä.

Gala on myös hommannut tulevalle kaudelle erinomaisen hyökkäyspään pelaajan, kun Lukas Podolski liittyy seuran kokoonpanoon, ja en malta odottaa kuulevani kuuluisien Galatasaryn fanien laulavan yhtä huikemmista lauluista koskaan - "lulululu Lukas Podolski!" - Toivottavasti tulemme kuulemaan tämän.

Nike ja Galatasaray juhlivat seuran kahdettakymmenettä liigavoittoaan uudessa kotipaidassa, ja tämä näkyy neljäntenä tähtenä paidan etupuolella. Uusi kotipaita nousee mielestäni tämän kesän hienoimpien pelipaitojen joukkoon yksinkertaisella ja upealla ulkonäöllä. Oletko samaa mieltä?