Joululahjaideat jalkapalloilijoille ja faneille | Parhaat lahjaideat 2021

04.11.2021

Kirjoittanut: Mitja

On se aika vuodesta kun illat pimenevät ja radion soittolistat täyttyvät joululauluista. Joulukuu on täällä. Tämä tarkoittaa että joululahjat ovat jälleen ajankohtaisia. Valmistaudu ajoissa ja löydä parhaat joululahjaideat Unisportista.

Toisille tämä aika vuodesta tarkoittaa mukavaa läheisten kanssa vietettyä aikaa. Toisille taas stressiä ja hankaluuksia. Haluamme tarjota hieman apua varsinkin jälkimmäiselle ryhmälle kattavan lahjalistauksen muodossa. Etsitpä jotain itsellesi tai läheisellesi, niin olet oikeassa paikassa.

Teimme tämän oppaan jotta löytäisit parhaan mahdollisen lahjan jalkapallon ystävälle.

Vältä ruuhkat ja tavaratalojen stressi. Ota kuppi lämmintä juotavaa ja istahda alas lukemaan mitä vaihtoehtoja meillä on tarjota lahjoiksi tänä vuonna.

Joululahjaideat jalkapallofaneille

Tähän kategoriaan mahtuu paljon eri tuotteita. Aiemmin fanituotteet tarkoittivat lähinnä huiveja ja pelipaitoja. Nyt vaihtoehtoja on huomattavasti enemmän. Pidettyjä lahjoja seurojen faneile ovat olleet ainakin lakanasetit, pelipaidat, seurojen omat treenivaatteet tai ehkä jotain pienempää, kuten avaimenperä?

Mikäli mielessä oli jotain muuta niin katso alapuolella oleva linkki, jonka kautta löydät vuoden 2021 suosituimpia fanituotteita.

Katso joululahjaideat todelliselle fanille täältä

Parhaat joululahjaideat lapsille

Tiedämme kaikki, kuinka hankalaa lahjojen ostaminen voi olla lapsille. Meillä on sinulle upeita lahjaideoita, jotka kaikki sopivat täydellisesti pienelle jalkapalloilijalle ja fanille.

Minipeliasut kaikista pienimille pelaajille

Tämä on täydellinen lahja lahja kun haluat vaikuttaa pienen lapsen suosikkiseuraan jo varhain. Tyylikkäät minipeliasut saavat taaperin näyttämään kivenkovalta Liverpoolin, Manchester Unitedin tai vaikka PSG:n fanilta. Tämä on aina hauska lahja ja mukana tulevat shortsit, sukat ja tietenkin pelipaita. Nämä asut on tarkoitettu 0-2 vuotiaille tulevaisuuden lupauksille.

Tilaa herttaiset minipeliasut täältä.

Jalkapallokengät lapsille

Jalkapallokenkiä valitessa tulisi ottaa huomioon useampikin seikka. Mikä merkki on eniten pelurin mieleen, mitä pelipaikkaa hän pelaa, mikä olisi mieluisin väritys ja mille alustalle kengät tulevat käyttöön. Tässä vain joitain kysymyksiä mitä uusien kenkien hankintaan kuuluu.

Tässä asiassa varsinkin olemme asiantuntijoita ja voimme auttaa.

Olemme jakaneet valtavan valikoimamme jalkapallokenkiä eri kategorioihin. Yhdestä kategoriasta löydät jalkapallokengät vain lapsille ja tätä hakua pystyy vielä rajaamaan entisestään.

Löydät esimerkiksi lasten sukalliset nappikset täältä, Nike nappikset lapsille täältä, adidakset täältä ja sisäpelikengät täältä.

Katso yleiskatsaus lasten jalkapallokengistä täältä.

Pelipaidat lapsille

Mikäli hakusessa on jonkun tietyn seuran pelipaita niin se mitä luultavimmin löytyy meiltä myös lasten koossa.

Tänä vuonna erityisen suosittuja ovat olleet FC Barcelona, Chelsea, Manchester United ja Paris Saint-Germain.

Jos etsit jonkun muun seuran paitaa niin löydät koko valikoiman täältä.

Lasten varusteet talveksi

Talven kylminä iltoina houkutus jättää treenit väliin voi joskus olla suuri. Oikeilla varusteilla se kuitenkin laskee huomattavasti. Treenauksen määrä korreloi aina menestyksen kanssa ja siksi varusteiden on hyvä olla kunnossa myös kylmille keleille. Tässä joitain suosituksiamme talven treeneihin.

adidas Condivo treenihousut

Mikäli etsit hyviä treenihousja on Condivo loistava valinta. Tyylikäs ulkoasu ja ClimCool-teknologia joka pitää sinut lämpimänä tekevät tästä loistavan lahjan.


Katso Condivo treenihousut täältä


Nike pelihanskat

On todella inhottavaa, kun kädet palelevat treeneissä tai kaadut ja saat naarmuja käsiisi pelin tiimellyksessä. Nämä tilanteet voi onneksi välttää pelihanskojen avulla. Nike Hyperwarm hanskat pitävät kädet lämpiminä ja antavat myös suojaa. Täydellinen tuote talvea varten.


Löydät pelihanskat lapsille täältä


Nike Academy 18 talvitakki

Lämpö tärkeää pitää päällä myös treenien jälkeen. Tämän todistavat myös ammattilaiset jotka laittavat vaatetta päälle aina heti tultuaan vaihtoon viileämmällä säällä. Hyvä talvitakki on tärkeä asuste, sillä se pitää pienen pelaajan terveenä ja lihakset lämpimänä taukojen aikana. Yksi vuoden 2021 suosituimmista talvitakeista on ollut Nike Academy 18 mustassa joka näyttää hyvältä ja tarjoaa hyvää suojaa kylmyyttä vastaan.


Tilaa Nike Academy 18 talvitakki lapsille täältä.

Kaikki lasten tuotteet samassa paikassa

Mikäli haluat katsoa lisää vaihtoehtoja olemme keränneet kaikki ideat myös yhteen paikkaan.

Katso kaikki tuotteet täältä

Talvikauden vaatteet aikuisille

Nike Academy 18 talvitakki

Nike Academy 18 talvitakki on saatavilla myös aikuisille. Mikäli etsit hyvää talvitakkia voimme antaa tälle lämpimän suosituksen. Takki on tyylikäs ja pitää käyttäjän lämpimänä, jopa vaihtopenkillä.

Tilaa Academy 18 tai jokin muu talvitakki aikuisille tästä linkistä

Nike Strike kaulurit

Nyt on vuorossa todellinen klassikko joka löytyy monen futarin lahjalistalta. Kaulurien ja kasvosuojusten avulla kasvot pysyvät lämpimänä myös kylmemmissä peleissä. Loistava lahja aktiivisielle pelaajalle.

Katso suosittuja kaulureita täältä

Lahjaideat maalivahdeille

Maalivahti on kenties kentän tärkein pelaaja. Hän pystyy periaatteessa yksin muuttamaan ottelun kulun. Tästä syystä varusteiden on hyvä olla kunnossa.

Olemme keränneet tärkeimmistä tuotteista maalivahdeille yhteen paikkaan.

Katso valtava valikoima lahjaideoita maalivahdeille täältä

Joululahjaideat nais- ja tyttöjalkapalloilijoille ja faneille

Naisten jalkapallo kasvattaa aina vain suosiotaan ja hyvä niin. Myös valmistajat alkavat heräilemään tähän ja valikoima naisten osalta on hyvissä kantimissa.

Naisten jalkapallokengät

Unisportissa on yksi maailman isoimpia valikoimia naisten nappiksista. Löydät isoimmat merkit ja uusimmat mallit naisille täältä.

Nike trikoot

Päihitä kylmyys suosituilla teknisillä alusasuilla. Nämä tuotteet pitävät käyttäjän kuivana ja lämpimänä kylmällä kelillä.

Katso valikoimaamme naisten alusasuja täältä

Naisten pelipaidat

Jos etsit naisten pelipaitoja löydät ne kaikki samasta paikasta. Valitse suosikkijoukkue ja tilaa paita painatuksella, tai ilman.

Katso muut lahjaideat naisten kategoriassa täältä

Lahjaideat sisäpeleihin

Sisäkausi on käynnissä ja myös sisähallissa on varusteiden oltava viimeisen päälle. Tässä joitain suosituksiamme vuoden 2021 suosituimmista sisäpelikengistä. Ainakin nämä vaihtoehdot kannattaa ottaa huomioon, Nike Premier II Sala, adidas Spezial ja Nike React Gato.

Kaikki mainitut kengät on valmistettu laadukkaista materiaaleista ja ne on varustettu uusimmilla teknologioilla. Varmasti siis mieluisa yllätys saajalle.

Ideoita himotreenaajalle

Tunnetko jonkun joka tuntuu aina treenaavan ja kuntoilevan. Tässä on jotain ideoita lahjaksi ihmiselle joka ottaa treenamisen tosissaan.

adidas Ultra Boost

Aloitetaan juoksukengistä. Ulta Boost on loistava valinta lenkkeilijälle. Uusimmat teknologiat ja hyvä pehmustus tekee juoksemisesta nautinnon. Kenkien pohjaosa siirtää energiaa eteenpäin askeleen mukana joka tekee juoksemisesta myös tehokasta.

adidas Ultra Boost löytyy täältä

adidas Alphaskin trikoot

Tämä salainen ase paranataa verenkiertoa ja pitää käyttäjän lämpimänä kylmälläkin kelillä. Trikoot ovat myös mukavat päällä ja pitävät käyttäjän kuivana kovassakin treenissä.

Tilaa adidas Alphaskin alusasut täältä

Nike collegehousut

Siirrytään housuihin! Nämä mukavat ja lämpimät tuotteet on kuin tehty näitä aikoja varten. Katso valikoimaa Niken fleecejä ja kollareita mikäli etsitte jotain mukavaa päällepantavaa.

Katso valikomaa täältä

Etkö vieläkään löytänyt etsimääsi?

Ei huolta, lisää tuotteita löytyy vielä.

Katso loputkin lahjavinkit himotreenaajalle täältä.

Lahjaideat tuleville supertähdille

Hemmottele lahjakasta futaria parhailla tuotteilla. Uusimmat teknologiat ja paras laatu parantavat suorituksia kentällä entisestään.

Nike Flight jalkapallo

Pelin tärkein väline on pallo. Mielestämme yksi parhaista palloista koskaan on Nike Flight pallo. Pallo on otettu käyttöön myös maailman suurimmissa sarjoissa, mikä tukee tätä väitettä.

Katso valikoima täältä

Jalkapallokengät tulevaisuuden huipuille

Keräsimme kuvia joistain upeimmista kengistä alapuolelle kuvien muodossa. Valitse suosikkisi ja lue kengästä yksityiskohtaisemmin sivuillamme.

Seuraa suorituskykyäsi Catapult One SmartVest -liivillä

Tämä on tilaisuutesi viedä pelaamisesi uudelle tasolle ja vertailla itseäsi ammattilaispelaajiin. On aika lisätä dataa kauniiseen jalkapallopeliin. Esittelemme Catapult One SmartVest -liivin. Se on FIFA:n hyväksymä seurantajärjestelmä, jonka avulla voit seurata nopeuttasi, etäisyyttäsi ja sijaintiasi kentällä. Catapult One -sovelluksella voit jopa verrata tilastojasi muihin pelaajiin - jopa ammattipelaajiin. Tämä muuttaa pelikenttää, ja se pitäisi olla jokaisen tulevan supertähtipelaajan toivelistan kärjessä.

Hanki oma Catapult One SmartVest täältä.

Parhaat suojat parhaalle pelaajalle

Liiteguard on ollut säärisuojen osalta omaa luokkaansa. Voit itse muotoilla suojat jotta ne sopivat täydellisesti jalkaasi. Näiden suojien teknologiat ovat jotain täysin muuta. Katso tarkemmin alapuolella olevasta linkistä

tilaa Liitguard säärisuojat täältä

Viimeinen ratkaisu - Unisport -lahjakortti

Etkö vieläkään ole varma, mitä toivoa tai antaa rakkaallesi lahjaksi, ei huolta! Viimeisenä keinona esittelemme Unisportin lahjakortin. Unisport-lahjakortilla ei voi koskaan mennä pieleen. Valitse vain summa, jonka lahjakortti sisältää, tilaa lahjakortti, vastaanota se sähköpostiisi ja tulosta lopuksi – niin yksinkertaista!

Ja tehdäksesi kaikesta henkilökohtaisempaa, Unisport tarjoaa sinulle mahdollisuuden valita erilaisia lahjakortin designeja. Valitse design joiltakin suurimmilta jalkapalloseuroilta, kuten Liverpool, Juventus, Barcelona ja Manchester United.

Hanki Unisport-lahjakortti jo tänään

Vieraile valtavassa joulukaupassamme

Mikäli et ole vielä käynyt, niin suosittelemme tutustumaan joulukauppaamme. Sieltä löydät varmasti kaiken mitä etsit.

Tutustu joulukauppaamme täältä

UNISPORT TOIVOTTAA SINULLE HYVÄÄ JOULUA JA RIEMUKASTA UUTTAVUOTTA! NÄHDÄÄN TAAS VUODEN 2022 PUOLELLA