Paris Saint Germain 4. paita | Uusi vieraspaita pariisilaisille

23.01.2020

Kirjoittanut: Mitja Laiho

Tämä on loistava päivä PSG:n pelaajille ja Ranskan mestareiden faneille! Nike Jordan x PSG julkaisee uuden 4. paidan, eikä se ole vähempää kuin tyrmäävä!

Ángel Di Maria. Mauro Icardi. Edinson Cavani. Neymar. Kylian Mbappé. Tässä vain joitain tähtipelaajia Ranskan mestarien riveistä. Seuran paras kokoonpano on yksi maailman kovimmista ja seura johtaakin jälleen sarjaansa. Pariisislaisten vuosi on muuttunut juuri vielä hieman paremmaksi, kun seuralle julkaistiin uusi 4. paita. Ihastellaan hetki kuvia uutuudesta jotka näkyvät alapuolella.

Jatkuu alempana

Mitä tulee pelipaitoihin niin Paris Saint Germain, on monen mielestä tyylikkäimpien seurojen joukossa. Aina perinteisestä PSG kotipaidasta, sensaatiomaiseen oranssiin, vieraspaitaan ,pelkistetyn tyylikkääseen 3. paitaan, ja nyt uuteen näyttävään 4. paitaan. Jokainen paidoista on omalla tavallaan uniikki.

Kuten yläpuolella olevista kuvista näkyy niin paita on pääosin musta ja sen keskellä kulkevat siniset/valkoiset/punaiset pystyraidat. Tämä symboloi Ranskan lippua. Jumpman logo on näkyvillä paidan oikealla puolella ja PSG:n logo vasemmalla. Lopputulos on pysäyttävä, intensiivinen, tyylikäs, muodikas. Listaa voisi jatkaa loputtomiin!

Peliasun viimeistelevät mustat shortsit jossa Jumpan logo näkyy pelinumreon alla vasemmalla puolella ja PSG:n logo oikella. Tämä on vastakohta paidasta. Peliasun sukat ovat myös mustat ja niissä näkyy Jumpan logo ja sana "Paris" on kirjailtu keltaisella värillä. Peliasun lisäksi julkaisun mukana tulee mallisto treenivaattteita. Tämä tarkoittaa että voit tunnustaa väriä ja näyttää tyylikkäältä myös kentän ulkopuolella.

Mustassa värissä on vain jotain joka saa leuan putoamaan lattiaan. Varsinkin kun on kyse PSG:n paidasta. Tämän vuoksi emme malta odottaa että näemme Mbappén ja loput seuran tähdistä pelaavan uudessa peliasussa. Kenties jo tulevanava sunnuntaina Lilleä vastaan jos olemme onnekkaita.


Tilaa uusi PSG 4. paita täältä Löydät malliston lifestyle-tuotteet täältä