Tuore ja turkoosin värinen | Esittelyssä upea Inter 2019/20 vieraspaita

25.06.2019

Kirjoittanut: Eero

Paidan värit ovat saaneet inspiraationsa kuninkaallisesta nauhasta, ensimmäisen Italian kuningaskunnan kuninkaan Viktor Emanuel II:n monumentista sekä seuran intohimoisimmista kannattajista. Inter on valmis julkaisemaan upean vieraspaitansa kaudelle 2019/20.

Uusi Inter kotipaita julkaistiin noin kuukausi sitten. Nyt on aika esitellä seuran vieraspaita, jonka uudet värit kertovat tarinaa paidan taustalla.

Uusi turkoosi look on saanut inspiraationsa Viktor Emanuel II:n monumentista, ja paidan vihertävä väri kunnioittaa Curva Nordia - Inter Milanon intohimoisimpia faneja, jotka yleisesti istuvat Guiseppe Meazzan vihreillä istuimilla. Jotta paita olisi mahdollisimman kuninkaallinen, Nike on lisännyt paitaan kultaisia yksityiskohtia kuten kauluksen ohuen kultaisen viivan sekä mustakultaisen logon. Lisäksi niskapuolelta löytyy kultainen risti, joka muistuttaa meitä Milanon symbolista. Niskapuolelta löytyvät myös sekä teksti 'Internazionale' kuin seuran perustamisvuosi.

Jatkuu alempana.

Peliasun täydentävät valkoiset shortsit sekä puoliksi valkoiset ja turkoosit sukat. Ensimmäistä kertaa sitten 2012 seuran vieraspaita ei ole totutun valkoinen. Emme malta odottaa, että näemme Nainggolanin, Skriniarin, Perisicin ja muut pelaajista vierasotteluissa uudella Serie A -kaudella.

Sinun ei tarvitse odottaa uuden kauden alkua saadaksesi paidan itsellesi, sillä se on saatavilla Unisportista heti huomisesta lähtien.


Tilaa Interin vieraspaita täältä.